Aktualności

tel. centr. 91 444 1000
fax 91 444 1174
NIP: 851-020-80-05
al. Papieża Jana
Pawła II 22a
70-453 Szczecin
Rektorat US
A A

Pracownik US mistrzem świata w karate!

Piotr Szumiło, pracownik Studium Wychowanie Fizycznego i Sportu US, zdobył złoty medal w prestiżowej konkurencji kumite drużynowe seniorów podczas Mistrzostw Świata w Karate Shotokan, które odbywały się w dniach 3-4 października w Bielsku-Białej.

 Jest to pierwszy, historyczny złoty medal dla Polski zdobyty podczas Mistrzostw Świata.

W skład siedmioosobowej drużyny, oprócz pracownika Uniwersytetu Szczecińskiego, weszli również zawodnicy z jego klubu sportowego Bodaikan Szczecin: Szymon Grzywacz i Maciej Boguszewski oraz: Michał Bąbos, Kamil Warda, Patryk Urban i Szymon Ołowski. By dojść do zwycięstwa i wygrać Mistrzostwa Świata drużyna rozegrała 4 walki z: Czechami, Włochami, Hiszpanami oraz walkę finałową z Anglikami − decydującą o zwycięstwie drużyny, którą wygrał Piotr Szumiło. Do sukcesu drużynę przygotowywali trenerzy kadry: Marek Ołowski, Maciej Gawłowski, Patryk Wendt, Markek Chwiralski oraz klubowy trener zawodnika US – Piotr Juszczak.

- Każde kolejne zawody niosą nową naukę. Te pokazały mi, że jeśli czegoś bardzo chcesz, zaprogramujesz odpowiednio swoją głowę na osiągnięcie celu, zrobisz wszystko, aby go osiągnąć, to spełnianie marzeń, nawet tych wydawałoby się nieosiągalnych, jest możliwe! Bardzo dużo dało mi mentalne przygotowanie do tych zawodów. W głowie każdego drzemie niesamowity potencjał, z którego trzeba korzystać! – mówił Piotr Szumiło po zejściu z maty.

Piotr Szumiło jest zawodnikiem klubu Bodaikan Szczecin, gdzie od 20 lat trenuje pod okiem trenera, Piotra Juszczaka. Sponsorem sportowca jest firma Hayashi.

Wszystkim zawodnikom gratulujemy ogromnego sukcesu.

Galeria USGaleria US (20)
mwomwo (8)

Odwiedź nas:

Jak do nas trafić