Aktualności

tel. centr. 91 444 1000
fax 91 444 1174
NIP: 851-020-80-05
al. Papieża Jana
Pawła II 22a
70-453 Szczecin
Rektorat US
A A

Przymusowe migracje wczoraj i dziś. Problemy badawcze a wyzwania współczesności

Zakład Europejskich Studiów Porównawczych IHiSM US zaprasza na wykład dr hab. Beaty Halickiej prof. UAM. Już w najbliższy czwartek, 22 października 2015 r. o godz. 14:00, w sali 134 Instytutu Historii US, ul. Krakowska 71-79.

Beata Halicka jest kulturoznawcą, profesorem w Polsko-Niemieckim Instytucie Badawczym w Collegium Polonicum w Słubicach, a także profesorem gościnnym uniwersytetów w Calgary i Chicago. Wykłada historię kultury Europy Środkowo-Wschodniej na Europejskim Uniwersytecie Viadrina we Frankfurcie nad Odrą. Zajmuje się zagadnieniami migracji przymusowych w XX wieku, nacjonalizmem w Europie, stosunkami polsko-niemieckimi, problematyką tożsamości na pograniczach oraz kwestiami kultury i polityki pamięci.

plakat 1 b

Wstęp do wykładu wygłosi dr Paweł Migdalski.

 

 

 

 

Beata Halicka jest kulturoznawcą, profesorem w Polsko-Niemieckim Instytucie Badawczym w Collegium Polonicum w Słubicach, a także profesorem gościnnym uniwersytetów w Calgary i Chicago. Wykłada historię kultury Europy Środkowo-Wschodniej na Europejskim Uniwersytecie Viadrina we Frankfurcie nad Odrą. Zajmuje się zagadnieniami migracji przymusowych w XX wieku, nacjonalizmem w Europie, stosunkami polsko-niemieckimi, problematyką tożsamości na pograni-czach oraz kwestiami kultury i polityki pamięci.

Odwiedź nas:

Jak do nas trafić