Aktualności

tel. centr. 91 444 1000
fax 91 444 1174
NIP: 851-020-80-05
al. Papieża Jana
Pawła II 22a
70-453 Szczecin
Rektorat US
A A

Szkolenie „Świadoma Kadra” - praca ze studentem z niepełnosprawnością

Biuro ds. Osób Niepełnosprawnych Uniwersytetu Szczecińskiego zaprasza na dwudniowe szkolenie dla kadry akademickiej pod nazwą „Świadoma Kadra” - praca ze studentem z niepełnosprawnością (edycja II). Szkolenie realizowane będzie na terenie Uczelni w terminie 16-17.11.2015 r.

Szkolenie skierowane jest zarówno do nauczycieli akademickich jak i pracowników administracji.

Koordynatorem dwudniowych warsztatów jest Biuro ds. Osób Niepełnosprawnych Uniwersytetu Szczecińskiego oraz Stowarzyszenie Twoje Nowe Możliwości z Wrocławia. Do tej pory żadna z uczelni wyższych w naszym województwie nie organizowała podobnych szkoleń z zakresu funkcjonowania studentów niepełnosprawnych w środowisku akademickim. Uniwersytet Szczeciński jest jedyną uczelnią wyższą w zachodniopomorskim, która posiada wyspecjalizowaną jednostkę wspierającą osoby z niepełnosprawnościami. Z pomocy Biura ds. Osób Niepełnosprawnych US korzystają zarówno studenci orzeczoną niepełnosprawnością (obecnie studiuje blisko 500 osób niepełnosprawnych), jak również pracownicy administracyjni i dydaktyczni.

Celem szkolenia, które odbywać się będzie po raz pierwszy w województwie zachodniopomorskim jest uwrażliwienie nauczycieli akademickich i pracowników administracyjnych uczelni na tematykę niepełnosprawności. Beneficjenci projektu uzyskają możliwość poszerzenia wiedzy i świadomości na temat niepełnosprawności, podnoszenia

standardu pracy w procesie kształcenia studenta, przełamywania barier i lęku przed kontaktem z osobami z niepełnosprawnością, jak również przełamywania barier mentalny ich i edukacyjnych, co z pewnością zwiększy, jakość kształcenia i podniesie efektywność zdobywania wiedzy przez studenta US.

Zajęcia będą miały charakter warsztatowy, które pozwolą uczestnikom doświadczyć perspektywy osoby z różną niepełnosprawnością. Nigdy nie zrozumiemy, gdzie zaczynają, a gdzie kończą się granice osoby niepełnosprawnej, dopóki sami, nie zaczniemy ich doświadczać. Ćwiczenia, tematyczne spoty mają za zadanie, pokazać codzienne zmagania, z niedyspozycjami, z ograniczonymi zmysłami - nie widząc, nie słysząc, pokonując bariery mentalne i architektoniczne.

Szkolenie skierowane jest zarówno do nauczycieli akademickich jak i pracowników administracji US.

Projekt jest finansowany ze środków PFRON.

Organizator szkolenia: Stowarzyszenie Twoje Nowe Możliwości. Projekt finansowany ze środków PFRON

Zapisy na szkolenie: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub pod nr tel. 91 444 38 70.

W zgłoszeniu należy podać swoje imię, nazwisko oraz telefon kontaktowy.

 

Liczba miejsc ograniczona.

Szkolenie jest bezpłatne.

Miejsce szkolenia: Wydział Humanistyczny US w godz. 8.00-14.00. Sala nr 106.

Odwiedź nas:

Jak do nas trafić