Aktualności

tel. centr. 91 444 1000
fax 91 444 1174
NIP: 851-020-80-05
al. Papieża Jana
Pawła II 22a
70-453 Szczecin
Rektorat US
A A

Akademickie Centrum Kultury US - Koncert charytatywny zespołu 4INT

Serdecznie zapraszamy na koncert charytatywny zespołu 4INT organizowany przez Akademickie Centrum Kultury US. Celem koncertu jest zbiórka funduszy na leczenie ciężko chorego Bartka.

Kim jest Bartek i jego rodzina:

Ala jest wychowawczynią w placówce opiekuńczo – wychowawczej w Łobzie (dawniej Dom Dziecka).

Kilka lat temu, trafił pod jej opiekę Bartek ( z wrodzoną wadą serca, zaniedbaną przez matkę alkoholiczkę). Wszyscy myśleli, że umrze. Alicja ze swoim Partnerem stworzyła dla niego rodzinę zastępczą, Doczekali przeszczepu, wspólnie przetrwali wszystkie komplikacje (5 operacji). Bartek teraz ma 11 lat . W wakacje zdiagnozowano u niego chłonniaka złośliwego ( skutek leków przyjmowanych po przeszczepie ). Obecnie jest najtrudniejszym przypadkiem na terapii w szpitalu na Unii Lubelskiej (przez 3 miesiące nie wychodził ze szpitala). Ponieważ ma wszystkie możliwe komplikacje po chemii, często jest izolowany i tylko Ala z Partnerem, mogą z nim przebywać. Walczy bardzo dzielnie, a z nim Ala i teraz my !

List Alicji i Mariana – rodziców Bartka

Bartek urodził się w 2004 r. Jest dzieckiem, które przeszło liczne życiowe i zdrowotne traumy:

- do 2,5 roku życia mieszkał z patologiczną, niewydolną wychowawczo rodziną biologiczną, następnie przez pół roku przebywał w Domu Dziecka;

- od urodzenia cierpi na ciężką chorobę serca: skrajną niewydolność serca w przebiegu wrodzonej wady serca;

- do roku 2009 przebył 5 ciężkich operacji w stanie zagrożenia życia w krążeniu pozaustrojowym, w tym przeszczep serca w dniu 07 czerwca 2009 r.

Z powodu zagrożenia odrzutem przeszczepu serca Bartek dożywotnio musi przyjmować leki zapobiegające odrzutowi, tzw. leki immunosupresyjne, które mają liczne skutki uboczne. Immunosupresja oprócz wielu innych schorzeń, w tym umiarkowanej niewydolności nerek, wywołała u Bartka również nowotwór złośliwy, chłoniaka limfoblastycznego, którego zdiagnozowano na początku lipca 2015 r. Od tego czasu chłopiec przebywa cały czas w szpitalu w Szczecinie, gdzie poddawany jest chemioterapii oraz wielu bolesnym procedurom medycznym związanym z procesem leczenia nowotworu (operacjom, drenażom, cewnikowaniu, punkcjom, itp.). Chemioterapia wywołuje u Bartka liczne powikłania, w tym często bardzo bolesne: perforację jelit, martwicze zapalenie trzustki, sepsę, zapalenie w miejscu wszczepienia vascuporta, owrzodzenia jamy ustnej i przełyku, bóle brzucha, stawów, wymioty i inne. Każdy kolejny dzień życia Bartka to prawdziwy cud, a jego wdzięczność za ten dar jest ogromna. Dziecko to potrafi chwytać każdą chwilę i cieszyć się nią mocno i prawdziwie, nawet w szpitalu, mimo traumatycznych przeżyć. Jest ono bardzo dzielne.

W 2007 r. Bartek trafił do naszego domu. Stanowimy dla niego rodzinę zastępczą. Bartek znalazł w nas nowych kochających go bezwarunkowo rodziców. Towarzyszymy mu w trudnych chwilach. Walczyliśmy o jego życie przed i po przeszczepie serca, walczymy też teraz, gdy zdiagnozowano u niego nowotwór. Każdego dnia jesteśmy z nim w szpitalu, pragniemy ofiarować mu jak najwięcej miłości, zapewnić mu przynajmniej namiastkę szczęścia i radości w jego chorobie. Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, by Bartek wyzdrowiał.

Niestety wydatki związane z procesem leczenia Bartka i jego pobytem w szpitalu przekraczają nasze możliwości finansowe. By wspierać Bartka w jego walce z chorobą i dawać mu motywację do tej walki towarzyszymy mu każdego dnia jego pobytu w szpitalu, w związku z czym musimy opłacać noclegi w szpitalnym hotelu dla rodziców. Sam koszt noclegów w skali miesiąca wynosi 1.300,00 zł. Zwracamy się więc do ludzi Wielkiego Serca o pomoc finansową w leczeniu Bartka. Z góry bardzo dziękujemy wszystkim ofiarodawcom.

https://www.facebook.com/events/459181337619313/

Wdzięczni Rodzice: Alicja i Marian

Konto na które można wpłacać datki:

Chorągiew Zachodniopomorska ZHP

51 2030 0045 1170 0000 0553 0910

dopiskiem darowizna "Dla Ali".

Odwiedź nas:

Jak do nas trafić