Aktualności

tel. centr. 91 444 1000
fax 91 444 1174
NIP: 851-020-80-05
al. Papieża Jana
Pawła II 22a
70-453 Szczecin
Rektorat US
A A

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości 2015

16 listopada rozpoczyna się ósma edycja – największego na świecie wydarzenia promującego świadomy rozwój, aktywną postawę wobec życia oraz podejmowanie biznesowych inicjatyw. Już po raz kolejny w międzynarodowy projekt Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości aktywnie włącza się Akademickie Biuro Karier US oraz Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości US.

Z okazji Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości dla studentów i absolwentów przygotowane zostały przedsięwzięcia, których celem jest budowanie przedsiębiorczych i aktywnych postaw, które w przyszłości przyczynią się do sukcesu zawodowego osób młodych na rynku pracy:

2 Giełdy Pracy, które odbędą się w godz. 9.00 – 14.00:

- 17 listopada na Wydziale Zarządzania i Ekonomiki Usług Uniwersytetu Szczecińskiego (ul. Cukrowa 8)

- 18 listopada na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Szczecińskiego (ul. Mickiewicza 64).

Giełdy Pracy stanowią dla studentów i absolwentów doskonałą możliwość bezpośredniej rozmowy z pracodawcami i wymarzoną okazję do znalezienia praktyki, stażu lub pracy. Udział potwierdziło ponad 30 pracodawców.

Ciekawe propozycje warsztatów – spotkań z praktykami, przedstawicielami firm, z którymi ABK US i AIP US współpracują. Warsztaty to m.in. możliwość rozwoju umiejętności  miękkich, których oczekują pracodawcy:  

- 16 listopada - „Skuteczne techniki samodzielnej nauki języków obcych - jak się uczyć, żeby się nauczyć!",  Anna Gumkowska, właścicielka firmy Lang Tank, beneficjentka AIP US >>

- 16 listopada - „Zastosuj SWOT żeby działać SMART – Wykreuj świadomie swoją przyszłość zawodową", PZU

- 17 listopada - „Jak mówi i słucha skuteczny przedsiębiorca? Narzędzia komunikacyjne w biznesie”, Profi Biznes Group

- 18 listopada - „Combating Financial Crime: How to launder money?”, Thomson Reuters

 

Konsultacje z doradcą zawodowym 17 i 18 listopada podczas Giełd Pracy – dowiesz się m.in. czy masz predyspozycje, aby zostać przedsiębiorcą.

Odwiedź nas:

Jak do nas trafić