Aktualności

tel. centr. 91 444 1000
fax 91 444 1174
NIP: 851-020-80-05
al. Papieża Jana
Pawła II 22a
70-453 Szczecin
Rektorat US
A A

Akustyczeń 2016 Festiwal Szczecin - AKUSTYCZEŃ NA RÓŻOWO

Zapraszamy serdecznie na kolejną edycję Akustyczeń Festiwal 2016, której regularnym mecenasem jest Uniwersytet Szczeciński. W najbliższej odsłonie, po raz kolejny, festiwal wejdzie z impetem w tkankę miejską, rozłoży na czynniki pierwsze niezliczoną ilość dźwięków, określających style w muzyce od czasów zamierzchłych po dzień dzisiejszy.

Szczecin jest wciąż nie do końca odkrytą przestrzenią dla życia i kreacji, przestrzenią złożoną z wiekowych relacji pomiędzy wieloma kulturami, miejscem dialogu. Dla niektórych jego mieszkańców, Szczecin bywa stanem ducha. Festiwal w mieście dziesiątków serc nie powinien więc odbywać się w jednej zamkniętej przestrzeni, bo nie w jednym, a w co najmniej kilku jego obszarach da się wyczuć puls i tętno. 

Celem nadrzędnym projektu jest skuteczna aktywacja przestrzeni miejskiej, poprzez wcielenie w życie atrakcyjnej – nie tylko dla mieszkańców miasta – oferty kulturalnej. Poprzez tego typu wydarzenia, będące zbiorem koncertów, atrakcji performatywnych, wystaw oraz spotkań, Miasto Szczecin ma dostrzegać ciągłe zmiany w kreacji twórczej i być poligonem dla tych zmian. Projekt Akustyczeń 2016 realizuje między innymi założenia szczecińskiego Złotego Szlaku, ale nie tylko, bo wydarzenia festiwalowe umiejscowimy w placówkach leżących na naprawdę przeróżnych szlakach: Teatr Kana i Piwnica Kany, 13 Muz, Radio Szczecin, Trafo Trafostacja Sztuki w Szczecinie, Dom Kultury Słowianin, Rocker Club, Free Blues Club, Hormon Cafe i inne.


Więcej informacji pod adresem: www.akustyczen.pl

PROGRAM: http://bit.ly/akustyczen2016

PARTNERZY I ORGANIZATORZY

Mecenat

Gmina Miasto Szczecin, Pomorze Zachodnie, Uniwersytet Szczeciński

Partnerzy

Radio Szczecin, 13 Muz, Teatr Kana, Dom Kultury Słowianin, Trafostacja Sztuki w Szczecinie, Piwnica Kany, Akademickie Centrum Kultury Uniwersytetu Szczecińskiego, Rocker Club, Hormon Cafe, Free Blues Club, Szczecin Główny, Echo Szczecina, Audio Company, ale haua, bilety.fm, mstudio.net.p

 

Załączniki:
Pobierz plik (AKUSTYCZEN-PROGRAM.pdf)AKUSTYCZEN-PROGRAM.pdf[ ]896 Kb
Odwiedź nas:

Jak do nas trafić