Aktualności

tel. centr. 91 444 1000
fax 91 444 1174
NIP: 851-020-80-05
al. Papieża Jana
Pawła II 22a
70-453 Szczecin
Rektorat US
A A

Sprawności moralne w wychowaniu i edukacji

Na Uniwersytecie Szczecińskim spotykają się corocznie przedstawiciele różnych dyscyplin naukowych, by zastanowić się nad fenomenem sprawności moralnych. Są one specyficznymi dyspozycjami wewnętrznymi, kierującymi człowieka w stronę moralnego dobra. 

Stanowią więc kategorię istotną dla teorii oraz praktyki wychowania i edukacji jako procesów urzeczywistniania potencjalnych możliwości rozwojowych człowieka. Wymiernym owocem szczecińskich spotkań jest 12 monografii dotyczących teoretycznych i praktycznych aspektów kształtowania sprawności moralnych. Do udziału w konferencji serdecznie zapraszamy pracowników naukowych z obszaru wiedzy humanistycznej i społecznej, nauczycieli i wychowawców z organizacji i instytucji działających w sferze edukacji oraz wszystkie osoby zainteresowane wskazaną tematyką.

Proponowane obszary tematyczne:

 Dziedzictwo i aktualność sprawności moralnych: ukazanie dominujących tendencji w rozumieniu ich istoty w zakresie poszczególnych dyscyplin naukowych.

 Teoretyczne konteksty rozwijania sprawności moralnych: teorie człowieka i rozwoju a sprawności moralne; teorie i nurty w wychowaniu i edukacji a sprawności moralne; aksjologia i teleologia wychowania a sprawności moralne; aretologia i felicytologia a sprawności moralne.

 Praktyczne konteksty rozwijania sprawności moralnych w wychowaniu i edukacji: dziedziny wychowania a rozwijanie sprawności moralnych; kategorie rozwoju a sprawności moralne; okresy i zadania rozwojowe a sprawności moralne; działania wychowawcze i samowychowawcze a sprawności moralne; środowiska wychowawcze a znaczenie sprawności moralnych; sprawności moralne wychowawcy/nauczyciela i wychowanka/ucznia - stan postulowany i faktyczny; pomiar sprawności moralnych - wyniki badań empirycznych; sprawności moralne a wady w wychowaniu i edukacji. Jeśli proponowane zagadnienia odpowiadają Państwa zainteresowaniom, to zapraszamy do włączenia się i wzbogacenia dyskusji dotyczącej istoty i znaczenia sprawności moralnych w wychowaniu i edukacji.

Zapraszamy również na stronę internetową: www.smww.usz.edu.pl

https://www.facebook.com/Sprawności-moralne-w-wychowaniu

Terminarz oraz sprawy organizacyjne:

 Zgłoszenia prosimy przesyłać do 15 stycznia 2016 r. pocztą elektroniczną na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 Opłata konferencyjna wynosi 400 zł (dla doktorantów: 300 zł) i obejmuje: wydanie recenzowanej monografii z tekstami, które uzyskają pozytywną recenzję; bufet kawowy; obiad oraz uroczystą kolację.

 Teksty wystąpień należy przesłać do 30 kwietnia 2016 r. pocztą elektroniczną na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Autor powinien dostać od organizatora wiadomość potwierdzającą otrzymanie artykułu. W sytuacji braku potwierdzenia prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny.

Normy wydawnicze znajdują się w załączniku. Organizatorzy nie przewidują wynagrodzenia za wygłoszenie referatów i komunikatów oraz za ich druk.

 

 Opłatę konferencyjną prosimy przesłać do dnia 30 stycznia 2016 r. na konto Uniwersytetu Szczecińskiego:

ING BANK ŚLĄSKI S.A.

46 1050 1559 1000 0022 8790 4474

w tytule zapłaty należy koniecznie podać numer subkonta „0104”


 Opłata nie obejmuje kosztów noclegu, śniadań i dojazdu. Wybór miejsca noclegowego oraz zakwaterowanie należy do uczestnika konferencji.

 

Kontakt telefoniczny: mgr Ewa Rojewska 504-95-35-95 (sekretarz konferencji)

 

Komitet Naukowy:

1. dr hab. Lucyna Dziaczkowska, prof. KUL

2. dr hab. Jacek Jaśtal, Politechnika Krakowska

3. dr hab. Krzysztof Kalka, prof. Elbląskiej Uczelni Humanistyczno-Ekonomicznej

4. prof. dr hab. Barbara Kromolicka, dziekan Wydziału Humanistycznego US

5. prof. dr hab. Zdzisław Kroplewski, Uniwersytet Szczeciński

6. prof. dr hab. Mirosław Mróz, UMK w Toruniu

7. prof. dr hab. Marian Nowak, dyrektor Instytutu Pedagogiki KUL

8. prof. dr hab. Alina Rynio, KUL

9. prof. dr hab. Andrzej de Tchorzewski, Akademia Ignatianum w Krakowie

 

Odwiedź nas:

Jak do nas trafić