Aktualności

tel. centr. 91 444 1000
fax 91 444 1174
NIP: 851-020-80-05
al. Papieża Jana
Pawła II 22a
70-453 Szczecin
Rektorat US
A A

Srebrne pingpongistki z Uniwersytetu Szczecińskiego

Z pucharem i finałowym awansem wróciły tenisistki stołowe Uniwersytetu Szczecińskiego z półfinałowego turnieju Akademickich Mistrzostw Polski, który rozegrano w pierwszy weekend kwietnia w Poznaniu. W 1/4 finału wyeliminowały najlepszą ekipę ostatnich lat - Uniwersytet Mikołaja Kopernika Toruń.

Sensacji by nie było, gdyby nie dobra postawa całego zespołu. W fazie eliminacyjnej, nasze panie wyraźnie uległy Politechnice Gdańskiej oraz gładko pokonały WSPiA z Poznania. W decydującym o drugim miejscu w grupie pojedynku przegrywały już 1:2 z Uniwersytetem Ekonomicznym Poznań, ale decydujące mecze wygrały Natalia Maciaszek (IV rok WF) oraz Ewa Regilewicz (V rok WKFiPZ). Obie po 3:2, więc i w całym spotkaniu zrobiło się 3:2 dla "Uniwerku". 

W sobotnim ćwierćfinale wszyscy obstawiali torunianki w roli faworytek. Nic dziwnego, od kilkunastu lat regularnie zajmowały czołowe lokaty w północno-zachodniej strefie.  Jednak sport rządzi się swoimi prawami. Dwa efektowne zwycięstwa odniosła nasza rakieta nr 1 - Martyna Moskwa (studentka III roku PWiP), zaś niezbędny punkt dorzuciła debiutująca w tej imprezie Karolina Kania (I rok WKFiPZ). Szczecin znalazł się w półfinale. 

W nim Uniwersytet Szczeciński zmierzył się z Akademią Wychowania Fizycznego z Poznania. Tu znowu nie zawiodły Martyna z Karoliną, a decydującą wygraną odniosła Monika Kania (II rok Psychologii). Jak widać, każda z naszych zawodniczek przyczyniła się do końcowego sukcesu. 

W finale nasze studentki nie zaprezentowały się już tak dobrze. Uniwersytet Adama Mickiewicza z Poznania był zdecydowanie lepszy. Co ciekawe, na trzecim stopniu podium stanęła drużyna Politechniki Gdańskiej, z którą szczecinianki przegrały w inauguracyjnym pojedynku.  

Reprezentantki Uniwersytetu Szczecińskiego z satysfakcją odbierały puchar i nagrody. Drugie miejsce w stawce 12 mocnych ekip to duże osiągnięcie, zważywszy na niskie notowania lokalnego tenisa stołowego w kraju. Warto też odnotować, że wszystkie kadrowiczki pochodzą z Zachodniopomorskiego. 

Nasza drużyna mężczyzn została sklasyfikowana na 11. pozycji w 14-zespołowej stawce. Dobre i to. Na nic więcej nie było szans.  

Barw US bronili: wśród kobiet - Martyna Moskwa, Karolina Kania, Monika Kania, Natalia Maciaszek i Ewa Regilewicz; wśród mężczyzn - Dawid Wajda, Aleksander Banachowicz, Bartosz Jędrasiak. Opiekunem obu zespołów jest Paweł Stężała, pracownik SWFiS. 

pinpong

Odwiedź nas:

Jak do nas trafić