Aktualności

tel. centr. 91 444 1000
fax 91 444 1174
NIP: 851-020-80-05
al. Papieża Jana
Pawła II 22a
70-453 Szczecin
Rektorat US
A A

Wiosna Biologów na US

Co nam mogą sprzedać ptaki? Czy wiesz, co jesz?  Czy bakterie mogą polubić się z komórkami układu odpornościowego? Skąd się bierze śmiech? Co zjada pies oprócz karmy?

Wydział Biologii zaprasza na wspólne poszukiwania wiosny oraz odpowiedzi na  powyższe pytania, organizując już po raz kolejny WIOSNĘ BIOLOGÓW. Tym razem tropienie wiosny pod hasłem Wiosna na nowo, odbędzie się w piątek, 6 maja. Z tej okazji Wydział Biologii przygotował wiele ciekawych wydarzeń - w programie zaplanowano  wyjątkowo interesujące pokazy i warsztaty, atrakcyjne laboratoria, a także wystawy i inne ciekawostki. 

Laboratoria, prezentacje, wykłady 

Organizatorzy zapraszają m.in. na pokaz kilkunastu gatunków żywych owadów i pajęczaków tropikalnych, obserwację różnych gatunków porostów, wystawę grzybów, przegląd owadów wykorzystywanych w entomologii sądowej do określania czasu zgonu, prezentację ludzkiego materiału kostnego, zwiedzanie laboratoriów, warsztaty z samodzielnego wykonywania ekstrakcji barwników z tkanek roślinnych oraz izolowania własnego DNA. 

- Poprzez WIOSNĘ BIOLOGÓW chcemy przede wszystkim zaciekawić młodzież  naukami przyrodniczymi, zaprezentować biologię w niekonwencjonalny sposób,  przybliżyć skomplikowane zjawiska przez pokazanie ich młodzieży z bliska.  Pod okiem pracowników Wydziału Biologii uczestnicy WIOSNY BIOLOGÓW będą  samodzielnie pracować z materiałem badawczym, przyjrzą się pod mikroskopem temu co dla ludzkiego oka niedostrzegalne i własnoręcznie przygotują  preparaty, aby lepiej poznać magiczny świat fauny i flory – zachęca dr  Małgorzata Puc z Katedry Botaniki i Ochrony Przyrody, koordynatorka akcji. 

Poszukiwacze wiosny do boju! 

WIOSNA BIOLOGÓW odbędzie się w piątek 6 maja, na Wydziale Biologii przy  ul. Wąskiej 13 oraz ul. Felczaka 3c. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest  wolny, na większość wydarzeń obowiązuje rezerwacja miejsc.

Zainteresowanych prosimy o zgłoszenia – szczegółowe kontakty podajemy w załączniku programowym Wiosny Biologów.

WIOSNA BIOLOGÓW  trwać będzie od godziny 9.00 do 17.00.  

W załączniku znajdą Państwo szczegółowy program WIOSNY BIOLOGÓW.

Załączniki:
Pobierz plik (PROGRAM WB 2016.pdf)PROGRAM WB 2016.pdf[ ]500 Kb
Odwiedź nas:

Jak do nas trafić