Aktualności

tel. centr. 91 444 1000
fax 91 444 1174
NIP: 851-020-80-05
al. Papieża Jana
Pawła II 22a
70-453 Szczecin
Rektorat US
A A

Akademickie Centrum Kultury na III Festiwalu Teatrów Studenckich START

Teatr Nie Ma zrzeszony w ramach Akademickiego Centrum Kultury Uniwersytetu Szczecińskiego zakwalifikował się do udziału w Festiwalu Teatrów Studenckich START, który odbędzie się w dniach 20-24 kwietnia 2016 w Warszawie. W konkursie weźmie udział spektakl pt. „Pojedynek na Gęby” w reżyserii Tatiany Malinowskiej-Tyszkiewicz. W sztuce występują: Michał Rybak, Szymon Loduchowski, Adrian Szkutnik.

Nota:

‘Wątek szkoły gombrowiczowskiego Ferdydurke stał się inspiracją dla pytania o rolę, jaką szkoła pełni obecnie. Czy to obrończyni obyczaju i strażniczka dyscypliny, która zdoła okiełznać charaktery młodych, a może odwrotnie to demoralizujące miejsce perwersyjnych zabaw uczniów?”

Spektakl zostanie wystawiony w niedzielę, 24 Kwietnia, o godzinie 17:30 w Teatrze Academia

Więcej informacji pod adresem: http://festiwalstart.pl/zespoly-konkursowe/


Dodatkowo, na konferencji w Uniwersytecie Warszawskim pt. „Teatr Studencki: wczoraj i dziś”, która odbędzie się 21 kwietnia 2016 w Instytucie Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego Mgr Jerzy N. Grzegorek wygłosi referat pt. „Teatr to również czas studiowania”, gdzie prócz zagadnień teoretycznych jako praktyk będzie poruszać aspekt aktywności studenckiej w Akademickim Centrum kultury Uniwersytetu Szczecińskiego i współtworzenia przez nich przestrzeni dla współczesnej artystycznej kultury studenckiej Szczecina. 

https://uw200.uw.edu.pl/pl/teatr-studencki-wczoraj-i-dzis/

http://www.ack.usz.edu.pl/

 

 

 

Odwiedź nas:

Jak do nas trafić