Aktualności

tel. centr. 91 444 1000
fax 91 444 1174
NIP: 851-020-80-05
al. Papieża Jana
Pawła II 22a
70-453 Szczecin
Rektorat US
A A

Festyn rodzinny „US dużym i małym mieszkańcom miasta"

Uniwersytet Szczeciński zaprasza do wspólnej zabawy podczas festynu rodzinnego, który odbędzie się w ramach tegorocznych obchodów Święta US w niedzielę, 12 czerwca, na Jasnych Błoniach - pod hasłem "Uniwersytet Szczeciński dużym i małym mieszkańcom miasta". W programie całodniowego pikniku sportowego zaplanowano rozmaite wydarzenia dla wszystkich mieszkańców regionu: młodzieży, rodzin z dziećmi, studentów i wszystkich lubiących aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu.

W programie przygotowano przede wszystkim zajęcia sportowe dla dzieci: zabawy na piłkach – skoczkach, wyścigi w workach, „Kącik skaczącego przedszkolaka”, czyli tor przeszkód z zamków dmuchanych, sprawnościowe tory przeszkód, wyścigi z balonami, rzut beretem na odległość, terenową kręgielnię, kolorową strzelnicę, ślizgawkę oraz zabawy z chustą Klanza.

Ciekawe zajęcia przygotowano również dla nieco starszych uczestników festynu oraz osób dorosłych, będą to m.in.: aerobik na trawie, zumba, gymstick, wielkie bańki mydlane, malowanie twarzy we wszystkich kolorach tęczy (podczas całego festynu), wspinaczka na ściance, warsztaty „Zdrowa stopa – zdrowy kręgosłup”, badanie stóp, analiza składu ciała, pomiary ciśnienia tętniczego, konsultacje podologiczne, warsztaty „Wiem co jem”, komponowanie posiłków, zagadki i konkursy o zdrowiu, „Piłka nożna i ja” – zabawy z udziałem piłkarzy I–ligowego zespołu Pogoni, lekkoatletyczne zmagania, animacje ruchowe dla dzieci, skoki na trampolinie, gry i zabawy w ramach terapii zajęciowej i różne formy masażu, piłkarskie potyczki dla małych i dużych, warsztaty ogrodnicze dla dzieci i pokazy samochodów hybrydowych oraz rodzinne konkurencje sprawnościowe dla dzieci i rodziców ze specjalnymi nagrodami. 

Dodatkowymi atrakcjami będą m.in.: wielki konkurs żonglerki piłką nożną w dwóch kategoriach wiekowych do 10 lat i do 14 lat, konkurs na najmniejszą i największą stopę festynu pod auspicjami firmy SPONDYLUS, pokazy straży pożarnej (od godz. 12.00), pokazy sztuk walki w wykonaniu szczecińskich i stargardzkich klubów sportowych oraz pokazy tancerzy ze Szkoły Tańca SZYK. 

Podczas festynu odbędzie się również wielka loteria fantowa dla uczestników zmagań sportowych: wszyscy biorący udział w konkurencjach sportowych otrzymają dyplomy, które uprawniają do losowania nagród. Losowanie zaplanowano na godz.12.30, 13.30, 15.00 i 16.00. Wśród atrakcyjnych nagród będą trofea sportowe szczecińskich drużyn piłkarskich, sprzęt sportowo-rekreacyjny, zabawki, gry, bilety do Multikina i kina Helios, bilety do Teatru Pleciuga, oraz nagrody pocieszenia dla wszystkich biorących udział w losowaniu. Każdy los wygrywa! 

Podczas festynu swoją rezydencję będzie miała również Ambasada Absolwenta. Na wszystkich, którzy odwiedzą "biuro po chmurką" Klubu Absolwenta Uniwersytetu Szczecińskiego czekać będą wyjątkowe niespodzianki. Szczególne wyzwania przygotowano dla najmłodszych - będą oni mogli wziąć udział w konkursie plastycznym i na zawsze zapisać się w historii Klubu: spośród powstałych prac zostanie wybierana ta, która utrwalona będzie na specjalnej serii klubowych gadżetów. Cykl pod nazwą Ambasada Absolwenta jest przestrzenią dla spotkań i działań, przede wszystkim z udziałem Ambasadorów Klubu Absolwenta US. Organizatorzy Klubu wyszli z założenia, że w budowaniu więzi z uczelnią – poza ofertą programu lojalnościowego, czy dobrze funkcjonującą stroną internetową – bardzo ważne są osoby, które stanowić mogą dla nich inspirację – taką rolę pełnią Ambasadorzy Klubu Absolwenta US, którymi dotychczas zostali m.in: Olgierd Geblewicz, Inga Iwasiów, Marek Kolbowicz, Robert Krupowicz, Piotr Krzystek, Ryszard Leoszewski, Szymon Osowski, Bożena Rochna, Henryk Sawka i Cezary Urban. 

Więcej informacji: www.swieto.usz.edu.pl/festyn

Odwiedź nas:

Jak do nas trafić