Aktualności

tel. centr. 91 444 1000
fax 91 444 1174
NIP: 851-020-80-05
al. Papieża Jana
Pawła II 22a
70-453 Szczecin
Rektorat US
A A

Płatne staże dla studentów mikrobiologii jako jedynej w Polsce!

US otrzymał dofinansowanie na kształcenie 60 studentów kierunku mikrobiologia US w ramach grantu pn.: „Mikrobiologia w praktyce – staże dla studentów kierunku mikrobiologia”.

Mikrobiologia, kierunek Wydziału Biologii US, został jedynym w Polsce kierunkiem o tej specjalizacji, który otrzymał dofinansowanie na prowadzenie kształcenia studentów ze środków z UE, przyznanych przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. Poza US mikrobiologia realizowana jest na uczelniach w Łodzi, Olsztynie, Wrocławiu oraz na Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym w Szczecinie.

US otrzymał dofinansowanie na kształcenie 60 studentów kierunku mikrobiologia US w ramach grantu pn.: „Mikrobiologia w praktyce – staże dla studentów kierunku mikrobiologia”. Projekt trwać będzie 18 miesięcy, studenci przez 3 miesiące pracować będą w laboratoriach w Warszawie i Szczecinie (po 120h w miesiącu), nabywając umiejętności praktyczne do zawodu diagnosty-mikrobiologa. W laboratoriach studenci będą pracować na specjalistycznym sprzęcie, będzie to  m. in. spektrometr mas oraz cytometr. Praktyki dla studentów są płatne. W ramach grantu studenci będą mieli zapewnione również pokrycie kosztów zamieszkania i dojazdów, odzież ochronną oraz środki ochrony potrzebne w laboratorium. Uczelnia na realizację grantu otrzyma 801 805,00 zł.

W tym roku zostanie również rozpatrzony drugi grant złożony przez Wydział Biologii US do NCBR pt.: „Kompetentny absolwent kierunku mikrobiologia Uniwersytetu Szczecińskiego”. To projekt przygotowany dla 50 studentów kierunku mikrobiologia, w ramach którego studenci będą mieli możliwość zdobycia 8 certyfikatów: 3 z zakresu szkoleń miękkich, 3 z zakresu prac w laboratoriach - w tym 1 z j. angielskiego zawodowego i 2 z zakresu prowadzenia badań na specjalistycznym sprzęcie diagnostycznym – spektrometr mas, chromatografia, cytometria). W ramach tego projektu studenci będą odbywać także 2-tygodniowe praktyki w laboratoriach w wymiarze 80h.

To nie pierwszy projekt płatnych staży realizowany przez Wydział Biologii, już w roku akademickim 2014/2015 - 78 studentów kierunku mikrobiologia skorzystało ze środków UE (NCBR) w ramach grantu pt.: „Mikrobiologia w praktyce – staże dla studentów kierunku mikrobiologia”, podczas którego odbywali 3-miesięczne płatne praktyki w najlepszych laboratoriach diagnostycznych w Polsce. 

- Efektem tego typu praktyk jest nie tylko nabywanie umiejętności do wykonywania zawodu, ale także nawiązywanie kontaktów z przyszłymi pracodawcami, co zaowocowało już licznymi zatrudnieniami naszych studentów po stażach – przekonuje prof. Beata Tokarz-Deptuła, kierownik Katedry Immunologii US.

Więcej informacji: http://www.ncbir.pl/gfx/ncbir/userfiles/_public/fundusze_europejskie/wiedza_edukacja_rozwoj/2_sp_power_3.1_2015/ostateczna_lista_rankingowa_pozytywna.pdf

Odwiedź nas:

Jak do nas trafić