Aktualności

tel. centr. 91 444 1000
fax 91 444 1174
NIP: 851-020-80-05
al. Papieża Jana
Pawła II 22a
70-453 Szczecin
Rektorat US
A A

Uniwersytet Szczeciński otrzymał nominację do nagrody EDUinspiracje 2016

Celem konkursu EDUinspiracje jest wyłonienie najbardziej wartościowych projektów edukacyjnych. Uniwersytet Szczeciński został nominowany za projekt pt. Mobilność Studentów i Pracowników Uczelni realizowany przez Dział Spraw Międzynarodowych US w ramach Funduszu Stypendialnego i Szkoleniowego 2014/15.

Nominacji kandydatów do nagrody dokonali eksperci Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji. Projekty były oceniane według kryteriów, które zgodnie z wymogami Komisji Europejskiej stanowią wytyczne w zakresie najlepszych praktyk.

Głównym beneficjentem projektu jest Wydział Filologiczny, który dzięki dofinasowaniu w ramach Funduszu Stypendialnego i Szkoleniowego zrealizował praktyki studenckie oraz wymianę kadry z partnerami w Norwegii.  Rezultatem projektu były m.in. publikacje i opracowania tworzone przez studentów skandynawistyki - przewodniki po miejscowościach, w których odbywali praktyki oraz poradniki dla studentów biorących udział w kolejnych zagranicznych wyjazdach stypendialnych, albumy fotograficzne, a także blogi internetowe. Wydział Filologiczny i DSM gościli  również nauczycieli akademickich i kadrę administracyjną z norweskich uczelni. 

Laureaci konkursu zostaną ogłoszeni podczas gali, która odbędzie się w Warszawie w listopadzie 2016 roku. Konkurs EDUinspiracje jest realizowany pod hasłem „Dobry rezultat – trwałe oddziaływanie”. Więcej informacji o konkursie znajduje się na stronie: www.eduinspiracje.org.pl

 

Odwiedź nas:

Jak do nas trafić