Aktualności

tel. centr. 91 444 1000
fax 91 444 1174
NIP: 851-020-80-05
al. Papieża Jana
Pawła II 22a
70-453 Szczecin
Rektorat US
A A

Doktor Beata Bugajska nowym dyrektorem Wydziału Spraw Społecznych

dr Beata Bugajska wygrała konkurs na stanowisko dyrektora Wydziału Spraw Społecznych Urzędu Miasta Szczecin. Pokonała siedmiu kandydatów. Obowiązki przejmie jeszcze w czerwcu.

Do zadań nowej dyrektor należała będzie m.in. realizacja polityki prozdrowotnej miasta, nadzór nad pomocą społeczną, kreowanie działań na rzecz osób niepełnosprawnych, przeciwdziałanie patologiom.

Beata Bugajska

Lat 48, doktor nauk humanistycznych (2003), absolwentka Pedagogiki na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Szczecińskiego (1991). Ukończyła studia podyplomowe na kierunku „Neurokognitywistyka wieku dojrzałego” (2015) oraz „Organizacja i Zarządzanie Pomocą Społeczną i Pracą Socjalną” (2001).

Od wielu lat związana jest z uczelniami wyższymi w Szczecinie oraz w Wałczu. Do chwili obecnej zatrudniona jest na stanowisku adiunkta w Instytucie Pedagogiki Uniwersytetu Szczecińskiego oraz starszego wykładowcy w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Wałczu.

W latach 2000-2001 pracowała na stanowisku terapeuty zajęciowego w Domu Pomocy Społecznej „Dom Kombatanta” oraz w latach 1992-1995 na stanowisku nauczyciela grupy zero w Społecznej Szkole Podstawowej Towarzystwa Społecznego „Szkoła 2000”.

Jest autorką licznych publikacji naukowych poświęconych głównie tematyce pedagogicznego i socjalnego wspomagania osób starszych i niepełnosprawnych, a także diagnozy potrzeb społecznych. Jako inicjator wielu działań na rzecz regionu, w tym dzięki intensywnej działalności na rzecz najstarszego pokolenia doceniona została otrzymując tytuł „Szczecinianki roku 2014” przyznawanego w plebiscycie organizacji pozarządowych.

Odznaczona Srebrnym Krzyżem Zasługi przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

źródłó: Centrum Informacji Miasta Szczecin

Odwiedź nas:

Jak do nas trafić