Aktualności

tel. centr. 91 444 1000
fax 91 444 1174
NIP: 851-020-80-05
al. Papieża Jana
Pawła II 22a
70-453 Szczecin
Rektorat US
A A

Sukcesy sportowców z US

Sonia Sławinska i drużyna US mistrzem AMWZ w Ergometrze wioślarskim 19 listopada w Galerii Kaskada w Szczecinie po raz XIX rozegrano Akademickie Mistrzostwa Województwa Zachodniopomorskiego w Ergometrze wioślarskim, w których rywalizowały największe uczelnie naszego miasta. W wyścigu w kategorii lekkiej kobiet, tytuł mistrzowski zdobyła studentka WKFiPZ, Sonia Sławinska z czasem 3:44,6. Remigiusz Biernacki (WZiEU) w tej samej kategorii wśród studentów zdobył tytuł wicemistrzowski z czasem 3:16,7.

W najbardziej widowiskowej konkurencji sztafet akademickich na dystansie 4 x 500m, gdzie każdą uczelnię reprezentowały dwie studentki i dwóch studentów zmieniających się na ergometrze po przejechaniu 500m, tytuł mistrzowski zdobyła drużyna naszej uczelni w składzie: Sonia Sławinska (WKFiPZ), Martyna Socha (WKFiPZ), Remigiusz Biernacki (WZiEU) oraz Wiktor Biernacki (WZiEU), pokonując drużynę Akademii Morskiej, Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego oraz Pomorskiego Uniwersytety Medycznego.

Opiekunem sekcji ergometru wioślarskiego jest mgr Cezary Janiszyn.

Sportowy Turniej Studentów Zagranicznych Szkół Wyższych Szczecina

KU AZS Uniwersytetu Szczecińskiego w dniach 7-16 listopada zorganizowało I Sportowy Turniej Studentów Zagranicznych Szkół Wyższych Szczecina.

Drużyny reprezentujące cztery największe uczelnie naszego miasta rywalizowały w trzech dyscyplinach sportowych: futsal, piłka siatkowa oraz koszykówka, zdobywając punkty do klasyfikacji, która wyłoniła zwycięzcę rozgrywek. Zdecydowanym liderem roku 2016 została drużyna studentów zagranicznych z Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego, zajmując miejsce przed Uniwersytetem Szczecińskim, Pomorskim Uniwersytetem Medycznym i Akademią Morską.

- Mamy nadzieję, że zapoczątkowane w tym roku rozgrywki wejdą na stałe do kalendarza imprez naszego miasta. KU AZS Uniwersytetu Szczecińskiego dziękuje za pomoc w organizacji turnieju studentom naszej uczelni: Katarzynie Kociubie, Michałowi Gołębieckiemu i Przemkowi Jarnotowi - dodają organizatorzy.





Odwiedź nas:

Jak do nas trafić