Aktualności

tel. centr. 91 444 1000
fax 91 444 1174
NIP: 851-020-80-05
al. Papieża Jana
Pawła II 22a
70-453 Szczecin
Rektorat US
A A

Matematyka w obiektywie - wernisaż

12 stycznia odbędzie się wernisaż VII edycji międzynarodowego konkursu fotograficznego „MATEMATYKA W OBIEKTYWIE”, wyróżnionego honorowymi patronatami Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ministra Edukacji Narodowej, Rzecznika Praw Dziecka,  Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego, Prezydenta Miasta Szczecin, JM Rektora Uniwersytetu Szczecińskiego, Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty oraz  Prezesa Fundacji XX. Czartoryskich.

Spośród 7 456 prac komisja w składzie: dr hab. Andrzej Dąbrowski, prof. US, dr hab. Maciej Tanaś, prof. APS, mgr Jerzy Kołodziejczyk, mgr inż. Tomasz Seidler oraz dr hab. Małgorzata Makiewicz, prof. US (przewodnicząca) wyłoniła ośmiu laureatów i wyróżniła 24 prace. 

- Dotychczasowe edycje Międzynarodowego Konkursu Fotograficznego pozwoliły zgromadzić ponad 27-tysięczny zbiór fotografii o wysokich walorach estetycznych i poznawczych, pochodzących z całego świata. Zdjęcia ukazują nie tylko piękno matematyki, ale również jej powszechność i użyteczność. Wszystkim uczestnikom, finalistom i ambasadorom składamy serdeczne gratulacje i zapraszamy na wystawy organizowane m.in. w Filharmonii im. M. Karłowicza w Szczecinie, Muzeum Narodowym w Szczecinie, Książnicy Pomorskiej oraz zachęcamy do udziału w kolejnej - VIII edycji konkursu, która odbędzie się w 2017 roku – dodaje dr hab. Małgorzata Makiewicz, prof. US, pomysłodawczyni przedsięwzięcia i przewodnicząca jury.

Wernisaż wystawy „Matematyka w obiektywie 2016” odbędzie się w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie w dniu 12 stycznia o godz. 19:00. Wstęp na zaproszenia, które można odebrać w kasie Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie.

Serdecznie zapraszamy dziennikarzy i fotoreporterów.

Odwiedź nas:

Jak do nas trafić