Aktualności

tel. centr. 91 444 1000
fax 91 444 1174
NIP: 851-020-80-05
al. Papieża Jana
Pawła II 22a
70-453 Szczecin
Rektorat US
A A

Spotkanie artystyczne "Mistrz i uczeń" 9-11 luty 2017

Szczecin i region może szczycić się swoją społecznością. Wśród nich są zwykli mieszkańcy, naukowcy, ludzie sztuki, mistrzowie swego dzieła i ich uczniowie. Znajomość ich twórczości rozjaśnia codzienność, wywołuje szacunek do nich, a poprzez nich utrwala obraz naszego miasta w nas samych.

MY jesteśmy ambasadorami naszego miasta i jego twórczych mieszkańców. MY jesteśmy decydujemy się o tym, co dzieje się w naszym mieście i jacy ludzie są wśród nas, co tworzą i co nam pozostawiają po odejściu. Pamięć buduje obraz Szczecina w barwach jego zdolnych mieszkańców. Barwą trzydniowego wydarzenia jest barwa przyjaźni grona ludzi, którzy postanowili stworzyć i zaproponować Państwu cykl pod tytułem „Mistrz i uczeń”.

Program wydarzenia przewiduje wykłady, pokazy nagrań, recytacje, sztukę sceniczną i – co ważniejsze – rozmowę i dyskusje z widzami. Prelegenci będą mówić, kto jakiego ma mistrza, kto czyim jest bądź był uczniem oraz pokazywane i omawiane będą ich dzieła. Całość wydarzenia jest ucztą pamięci o ludziach twórczych, którzy są obok nas lub o których pamięć nadał utrzymuje ich wśród nas.

PROGRAM wydarzenia „MISTRZ i uczeń”

czwartek - 9 luty 2017 – 18:00-21:00
– powitanie gości i ogólne wprowadzenie w całą imprezę "Mistrz i uczeń" - Marika Pirveli – zapowiedź na wideoarty - Michał Kulik. – Paweł Kulik mówi: "...jestem samoukiem"
– wideoarty Gumiela/Kulik - film-prezentacja
– wykład "Mistrz i uczeń" Teresa Andrzejewska
– dyskusja otwarta publiczności

piątek - 10 luty 2017 – 18:00-20:30
– powitanie gości - Marika Pirveli
– prezentacja "Fenomen kawiarnianego stolika" Marek Brzeziński "...wielkie dzieła rodzą się w kawiarnianych zgiełkach" (O Arku Gacparkim oraz o Panu GrzegorzU JanowiczU)
– prezentacje filmowe / animacje Piotr Dziewiecki. Piotr Dziewiecki mówi: "...w latach 90-tych szedłem pod prąd".
– dyskusja otwarta publiczności

sobota - 11 luty 2017 - start 17:00-19:00
– powitanie gości - Marika Pirveli
– poezja i muzyka (spektakl; Jola Czacharowska, Gabriela Lupa, Andrzej Klepadło, Marek Brzeziński) / rzecz o skamandrytach i relacji Hłasko-Broniewski - "...w pojedynkę czy w grupie?"

Wspórganizatorem wydarzenia jest dr Marika Pirveli z Katedry Geografii Społecznej i Organizacji Przestrzeni.

Miejsce: ul. Piotra Skargi 1. Szczecin
Wstęp wolny

zaproszenie z programem

Odwiedź nas:

Jak do nas trafić