Aktualności

tel. centr. 91 444 1000
fax 91 444 1174
NIP: 851-020-80-05
al. Papieża Jana
Pawła II 22a
70-453 Szczecin
Rektorat US
A A

Daniel Wacinkiewicz nowym zastępcą prezydenta Szczecina.

Daniel Wacinkiewicz nowym zastępcą prezydenta Szczecina. Będzie odpowiadał za rozwój miasta i tu nowość: relacje z mieszkańcami. Wacinkiewicz zastąpi Piotra Mynca, który zostaje doradcą prezydenta ds. polityki przestrzennej. Zmiany są także w składzie doradców oraz strukturze organizacyjnej UM. Zaczną obowiązywać od 1 marca br.

 - Urząd cały czas się zmienia, dostosowujemy się do nowych czasów – mówi Piotr Krzystek, prezydent Szczecina. - Chcemy jeszcze bardziej wyjść do mieszkańców, zwiększyć ich zaangażowanie i udział w rozwoju miasta stąd chyba jedno z nielicznych takich stanowisk w Polsce – z-ca prezydenta ds. rozwoju i relacji z mieszkańcami.

Jednym z głównych zadań Daniela Wacinkiewicza będzie opracowanie i wdrożenie nowej formuły budżetu partycypacyjnego (w tym Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego). Prezydent Piotr Krzystek zapowiadał zmiany w procedurach partycypacyjnych jesienią ubiegłego roku.

Prof. Daniel Wacinkiewicz jest specjalistą od nowoczesnego samorządu, habilitował się w 2016 pisząc o zaspokajaniu potrzeb wspólnot samorządowych, jest praktykiem, współpracujemy ze sobą od dawna - mówił Piotr Krzystek - Do jego zadań będzie należało integrowanie działań w poszczególnych pionach, wymiana informacji i budowanie relacji z mieszkańcami i innymi interesariuszami miasta - podsumował prezydent.

Miasto to przede wszystkim mieszkańcy, ale także wspólna przestrzeń - jeśli myśli się o rozwoju, trzeba wypracowywać go w dialogu, integrując wiele procesów - tak patrzę na moja rolę w kolegium prezydenckim - mówi Daniel Wacinkiewicz.

źrodło: UM Szczecin

Odwiedź nas:

Jak do nas trafić