Aktualności

tel. centr. 91 444 1000
fax 91 444 1174
NIP: 851-020-80-05
al. Papieża Jana
Pawła II 22a
70-453 Szczecin
Rektorat US
A A

Konkurs „Studencki Projekt Społeczny 2017”

W ramach współpracy Uniwersytetu Szczecińskiego z Fundacją Kronenberga przy Citi Handlowy studenci i pracownicy uczelni mogą wziąć udział w konkursie „Studencki Projekt Społeczny”. Każdy pomysł na inicjatywę społeczną ma szansę na dofinansowanie w wysokości do 1000 zł!

Ideą konkursu Studencki Projekt Społeczny jest wykorzystanie wiedzy i energii młodych ludzi do pomocy potrzebującym oraz wspieranie inicjatyw studenckich, których celem jest zaangażowanie społeczne. Organizatorzy wierzą, że wolontariat stwarza wyjątkową przestrzeń dla twórczego działania i rozwoju osobistego, angażując jednocześnie i wspierając lokalne społeczności.

 

Odbiorcami inicjatyw społecznych dofinansowywanych w Konkursie mogą być podopieczni następujących instytucji:

* organizacji pozarządowych (stowarzyszeń, fundacji),

* instytucji publicznych (w szczególności szkół, przedszkoli, świetlic, klubów osiedlowych, domów dziecka, ośrodków szkolno-wychowawczych, ośrodków pomocy społecznej, ośrodków adopcyjnych, hospicjów, szpitali, schronisk).

Co, gdzie, jak i kiedy?

Studenci i pracownicy mogą zgłaszać swoje pomysły na projekty społeczne do 23 kwietnia 2017 roku. Wymogiem konkursu jest, aby projekt był złożony przez co najmniej dziesięcioosobową grupę wolontariuszy (z liderem). Spośród nadesłanych zgłoszeń kapituła Konkursu, w skład której wejdą przedstawiciele Fundacji Kronenberga przy Citi Handlowy, Banku Handlowego SA w Warszawie oraz Uniwersytetu Szczecińskiego oceni projekty i zdecyduje o przyznaniu dotacji w wysokości do 1000 zł wybranym inicjatywom. Ogłoszenie wyników i wytypowanie laureatów nastąpi do 19 maja 2017 roku. Poza grantem finansowym liderzy nagrodzonych projektów mogą również liczyć na wsparcie merytoryczne Fundacji i dedykowanego opiekuna oraz certyfikaty organizacji i uczestnictwa w projekcie.

Czas na realizację przedsięwzięć przewidziany jest na okres od 4 czerwca do 9 lipca bieżącego roku.

> W razie pytań lub wątpliwości warto skontaktować się z Zespołem Wolontariatu Fundacji Kronenberga Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel kom. 722 300 701, tel. 22 826 83 24 wew. 17

> ZGŁOSZENIA udziału w konkursie w formie elektronicznie wypełnionych formularzy przyjmowane będą do 23 kwietnia 2017 r. (do godz. 23:59) drogą elektroniczną na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Formularz dostępny jest TUTAJ

Przed wysłaniem zgłoszenia prosimy o zapoznanie się z Regulaminem Konkursu.

Harmonogram Konkursu Studencki Projekt Społeczny 2017

29.03 – ogłoszenie Konkursu
23.04 – termin nadsyłania wniosków konkursowych
16.05 – obrady Kapituły Konkursu
do 19.05 – informacja o wyróżnionych projektach
4.06 – 9.07 – realizacja projektów przez nagrodzone zespoły.
do 31.07 – przesłanie rozliczenia projektu

Odwiedź nas:

Jak do nas trafić