Aktualności

tel. centr. 91 444 1000
fax 91 444 1174
NIP: 851-020-80-05
al. Papieża Jana
Pawła II 22a
70-453 Szczecin
Rektorat US
A A

Święto Uniwersytetu Szczecińskiego 13 maja - 4 czerwca

JM Rektor Uniwersytetu Szczecińskiego, prof. dr hab. Edward Włodarczyk, serdecznie zaprasza wszystkich szczecinian na wydarzenia związane z obchodami ŚWIĘTA UNIWERSYTETU SZCZECIŃSKIEGO, które odbędą się w dniach 13 maja – 4 czerwca 2017 roku.

Pierwsze wydarzenie w ramach Święta US to, organizowane już po raz trzeci, Dyktando Uniwersyteckie, które zaplanowano na sobotę, 13 maja. W tym samym tygodniu, 18 maja, odbędzie się konferencja pn. "Nauka dla regionu" z udziałem przedstawicieli otoczenia gospodarczego, samorządu terytorialnego oraz administracji państwowej. Kolejnym przedsięwzięciem będzie wykład w ramach nowego cyklu Uniwersyteckich Wykładów Otwartych, który wygłosi  prof. Andrzej Nowak z Uniwersytetu Jagiellońskiego, w piątek, 19 maja. Natomiast w cyklu Koncertów Uniwersyteckich realizowanych w Filharmonii im. M. Karłowicza w Szczecinie, 23 maja, odbędzie się koncert zespołu Raz Dwa Trzy.

Zwieńczenie tegorocznych obchodów nastąpi na Jasnych Błoniach podczas Festynu Rodzinnego połączonego z Uniwersytecką Grą Biegową zaplanowanych na niedzielę, 4 czerwca. W programie całodniowego pikniku sportowego przygotowano rozmaite wydarzenia dla wszystkich mieszkańców regionu: młodzieży, rodzin z dziećmi, studentów i osób lubiących aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu. Podczas festynu odbędą się także zajęcia sportowe dla dzieci i dorosłych, m.in.: aerobik na trawie, animacje ruchowe dla dzieci, piłkarskie potyczki dla małych i dużych, a także: malowanie twarzy we wszystkich kolorach tęczy, wspinaczka po ściance, warsztaty „Wiem co jem” oraz gra dla dzieci z nagrodami. Dodatkowymi atrakcjami będą m.in.: warsztaty języka chińskiego dla najmłodszych, obserwacja okrzemek pod mikroskopem świetlnym oraz fotobudka.

Serdecznie zapraszamy do wspólnego świętowania!

Pełen program obchodów oraz szczegółowe informacje o planowanych wydarzeniach znajdą Państwo na stronie internetowej: www.swieto.usz.edu.pl

pasek-sponsorski-podpisy-mniejsze2

 

 

 

 

 

Odwiedź nas:

Jak do nas trafić