Sportowe Juwenalia na US

Studium Wychowania Fizycznego i Sportu US oraz Klub Uczelniany AZS z okazji Dnia Sportu, wspólnie organizują "XII Sportowy Turniej Wydziałów Uniwersytetu Szczecińskiego", który zaplanowano na czwartek, 25 maja.

Reprezentacje wydziałów będą rywalizować w kilku dyscyplinach sportowych: piłka nożna mężczyzn, piłka siatkowa kobiet, streetbasket, siatkarskie trójki mieszane, squash oraz tenis stołowy.

Zawody będą się toczyć o Puchar JM Rektora US, który zostanie wręczony dziekanowi zwycięskiego wydziału podczas  posiedzenia Senatu Uniwersytetu Szczecińskiego. Wydarzenia odbędą się w obiektach sportowych US oraz w Zespole Szkół nr 7.

- Mamy nadzieję, że impreza, która weszła na stałe do kalendarza Sportowych Juwenaliów będzie czynnikiem integrującym społeczność akademicką naszej uczelni oraz okazją do promocji wydziałów w trakcie studenckiego święta - zachęcają organizatorzy.

Ważnym wydarzeniem podczas sportowych Juwenaliów będzie mecz reprezentacji władz naszej uczelni, która zmierzy się z drużyną władz ZUT w meczu halowej piłki nożnej, który odbędzie się również w czwartek, 25 maja, o godzinie 19.00 w hali sportowej WKFiPZ przy al. Piastów 40B.

Studentów serdecznie zapraszamy do udziału w wydarzeniach, a wszystkich zainteresowanych do wspólnego kibicowania!