Festyn Rodzinny na Błoniach

Zwieńczenie tegorocznych obchodów Święta Uniwersytetu Szczecińskigo nastąpi na Jasnych Błoniach podczas Festynu Rodzinnego połączonego z Uniwersytecką Grą Biegową zaplanowanych na niedzielę, 4 czerwca.

W programie całodniowego pikniku sportowego przygotowano rozmaite wydarzenia dla wszystkich mieszkańców regionu: młodzieży, rodzin z dziećmi, studentów i osób lubiących aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu.

Podczas festynu odbędą się także zajęcia sportowe dla dzieci i dorosłych, m.in.: aerobik na trawie, animacje ruchowe dla dzieci, piłkarskie potyczki dla małych i dużych, malowanie twarzy we wszystkich kolorach tęczy, wspinaczka po ściance, warsztaty „Wiem co jem” oraz gra dla dzieci z nagrodami. Dodatkowymi atrakcjami będą także warsztaty języka chińskiego dla najmłodszych, obserwacja okrzemek pod mikroskopem świetlnym oraz fotobudka.

Festyn rozpocznie się o godzinie 11.00 i potrwa do 18.00. Serdecznie zapraszamy!

Natomiast wszystkich aktywnych fizycznie mieszkańców regionu – studentów, absolwentów i kandydatów na studia, biegaczy, sportowców i amatorów, szczecinian i mieszkańców regionu oraz amatorów aktywnego spędzania wolnego czasu – uczelnia zaprasza natomiast do udziału w grze miejskiej pn. „Uniwersytecka Gra Biegowa”.

Zadaniem uczestników zabawy będzie w jak najkrótszym czasie pokonanie pieszo (biegiem) wyznaczonej trasy, na której znaleźć powinno  się jak najwięcej punktów kontrolnych, i dotarcie do mety w określonym limicie czasu. Punkty kontrolne usytuowane będą w Szczecinie i precyzyjnie zaznaczone na mapie gry, którą uczestnicy otrzymają w dniu imprezy w pakiecie startowym. Obecność uczestnika na poszczególnych punktach będzie odnotowywana w indeksie, który każdy z biegaczy – niczym student – otrzyma przed startem zawodów. Lokalizacja punktów kontrolnych owiana jest jeszcze tajemnicą i zostanie podana uczestnikom gry tuż przed rozpoczęciem zabawy. Na razie zdradzić możemy jedynie, że dzięki przebiegowi trasy uczestnicy gry będą mieli okazję lepiej poznać szczecińską Alma Mater.

Start odbędzie się spod sceny na parkingu przy Jasnych Błoniach przy ul. Piotra Skargi, o godzinie 12:00. Przed rozpoczęciem gry, odbędzie się wspólna rozgrzewka biegaczy, którą poprowadzi Piotr Szumiło, mistrz świata w karate oraz organizator Motorycznych Wtorków.

Zwycięzcy klasyfikacji generalnych kobiet i mężczyzn za zajęcie miejsc I-III otrzymają atrakcyjne nagrody, m.in.:
- I miejsce - specjalistyczne szkolenie z zakresu dietetyki ufundowane przez Mauricz Training Center
- II miejsce - weekend dla dwóch osób w ośrodku US w Pobierowie położonym niemal nad samym morzem
- III miejsce - zestaw suplementów firmy TREC Nutriction ufundowany przez Mauricz Training Center.

Na zwycięzców Uniwersyteckiej Gry Biegowej, którzy zajmą I, II i III miejsce w kategorii kobiet i mężczyzn, czekają również nagrody specjalne od Uniwersytetu Szczecińskiego w postaci m.in. termokubków i bluz z kapturem oraz od firmy Spondylus - vouchery na komputerowe badanie stóp.

W grze może wziąć udział maksymalnie 300 uczestników (wyłącznie osoby pełnoletnie). O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń. Zapisy potrwają od 9 do 28 maja lub do wypełnienia limitu miejsc. Udział w „Uniwersyteckiej Grze Biegowej” jest bezpłatny. Wszyscy zawodnicy otrzymają koszulki, w których pobiegną w grze.

Więcej informacji, regulamin oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie internetowej: www.swietous.usz.edu.pl/gra-biegowa.

pasek-sponsorski-wszystkie-ostateczne