Energetyka jądrowa – jak się do tego zabrać i czego Polska może się nauczyć od sąsiedzkiej Szwecji?

Uniwersytet Szczeciński oraz Szczeciński Oddział Polskiego Towarzystwa Fizycznego zapraszają na wykład otwarty pt. "Energetyka jądrowa – jak się do tego zabrać i czego Polska może się nauczyć od sąsiedzkiej Szwecji”, który wygłosi prof. Wacław Gudowski z Królewskiego Instytutu Technologicznego (KTH) w Sztokholmie, będący specjalistą z zakresu fizyki reaktorowej oraz doradcą Parlamentu Szwecji i Komitetu Noblowskiego.

Profesor Gudowski podczas wykładu przedstawi główne techniczne i historyczne argumenty za oraz przeciw energetyce jądrowej. Powie także, czego Polacy mogą nauczyć się od swoich północnych sąsiadów zaangażowanych już od ponad 40 lat w rozwój energetyki jądrowej. Wyrazi także swoją opinię na temat tego, jakich błędów Polska powinna uniknąć decydując się na rozwój energetyki jądrowej oraz jaką cenę nasz kraj będzie musiał zapłacić, gdyby zrezygnował z zastosowania tej technologii.

Wykład odbędzie się w poniedziałek, 5 czerwca, o godzinie 17.00 w auli Wydziału Matematyczno-Fizycznego US, przy ul. Wielkopolskiej 15, w sali nr 116.

Serdecznie zapraszamy do udziału w tym niezwykle interesującym spotkaniu.