Wieczory filmu europejskiego z Officyną

Przyjdź i zobacz świat oczami młodych, nagradzanych i docenianych polskich twórców oraz odbądź podróż do Polski z przełomu lat '60 i '70 dwudziestego wieku z mistrzem Krzysztofem Kieślowskim.

Zapraszamy na ”Wieczory Filmu Europejskiego z OFFicyną” prezentującego najciekawsze produkcje filmowe wybranych europejskich kinematografii. Podczas majowych, co wtorkowych spotkań w Bibliotece Międzywydziałowej Uniwersytetu Szczecińskiego zaprezentowane zostaną fabuły, animacje, dokumenty młodych, niepokornych polskich reżyserów oraz wczesne produkcje mistrza Krzysztofa Kieślowskiego. W programie filmy nagradzane w ostatnich latach na m.in.: Sundance Film Festival, Febiofest, Festiwal Filmowy w Gdyni, Premiers Plans Film Festival. Projekcje połączone będą z dyskusjami na temat prezentowanych obrazów, moderowanymi przez Małgorzatę Frymus, dziennikarza Radia Szczecin i dr. Damiana Romaniaka, krytyka filmowego i filmoznawcy. Wstęp wolny.

Miejsce: Wszystkie projekcje odbędą się w budynku Biblioteki Międzywydziałowej Uniwersytetu Szczecińskiego, al. Piastów 40b, budynek 3

Najbliższe wydarzenie:

Wtorek 27 czerwca, godz. 17:00
„Ţrestir” / „Wróble” reż. Rúnar Rúnarsson, 99 min., dramat, Chorwacja/Dania/Islandia, 2015 r.

Intymna opowieść o szesnastoletnim Arim, który po nagłym wyjeździe matki do Afryki, Ari trafia na prowincję. Młodzieniec musi na nowo zbudować swój świat, z ojcem, którego nie widział od sześciu lat. Tymczasem w tle pojawia się dawna miłość...

Zdobywca nagród na San Sebastián International Film Festival, Thessaloniki Film Festival, Sao Paulo International Film Festival i wielu innych.
Dyskusję poprowadzi Małgorzata Frymus.

Wszystkie projekcje odbędą się w budynku Biblioteki Międzywydziałowej Uniwersytetu Szczecińskiego, al. Piastów 40b, budynek 3 w Szczecinie w każdy wtorek od 9 maja o godzinie 17:00. Wstęp wolny. Szczegółowy program dostępny na: http://officyna.art.pl.

Projekt dofinansowany ze środków Gminy Miasto Szczecin i Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Partnerzy: Uniwersytet Szczeciński, Biblioteka Międzywydziałowa Uniwersytetu Szczecińskiego, Studio Munka, Wytwórnia Filmów Dokumentalnych, Państwowa Wyższa Szkoła Teatralna i Filmowa.

Organizator projektu: Stowarzyszenie OFFicyna.