Pełne uprawnienia akademickie dla Wydziału Humanistycznego w zakresie nauk o polityce

26 czerwca 2017 roku Prezydium Centralnej Komisji ds. Stopni i Tytułów Naukowych podjęło decyzję o przyznaniu Wydziałowi Humanistycznemu Uniwersytetu Szczecińskiego uprawnień do nadawania stopnia naukowego doktora habilitowanego w zakresie nauk o polityce.

W praktyce są to pełne uprawnienia naukowe w dyscyplinie, która jest tradycyjnym obszarem badań Instytutu Politologii i Europeistyki. To właśnie osiągnięcia naukowe i organizacyjne tej jednostki, awanse i dorobek naukowy jej pracowników przyczyniły się do uzyskania kolejnych uprawnień, przyznanych sześć lat po uzyskaniu prawa do nadawania stopnia naukowego doktora w zakresie nauk o polityce (2011 r.).

Są to trzecie pełne uprawnienia akademickie na Wydziale Humanistycznym.

Uczelnia posiada łącznie czternaście pełnych uprawnień akademickich w takich dziedzinach jak: biologia, językoznawstwo, literaturoznawstwo, historia, pedagogika, nauki o polityce, ekonomia, finanse, nauki o zarządzaniu, geografia, prawo, nauki teologiczne, ekonomia, finanse.

Jednostka uprawniona
Dziedzina
Nadaje stopnie dr hab. w dyscyplinie
Wydział Biologii