Rusza projekt “Senior on-line”

Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół Nauk Ekonomicznych oraz Wydział Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Szczecińskiego w ramach funkcjonującej Ekonomicznej Akademii Seniora zaprasza Słuchaczy 60+ do udziału w realizowanym projekcie “Senior on-line”.

Uczestnikiem projektu może zostać każda osoba w wieku 60+ mieszkająca na terenie Gminy Miasto Szczecin.

Nie ma potrzeby wcześniejszej rejestracji. Potencjalnych uczestników zapraszamy na Wydział Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Szczecińskiego dnia 13 lipca 2017 roku, od godziny 10.00. W przypadku braku możliwości uczestnictwa w projekcie od początku, zapraszamy na kolejne zajęcia, które odbędą się 31 sierpnia, 28 września, 5 października, 16 listopada i 14 grudnia 2017 r. Zawsze w godzinach 10.00-14.00.

Kontakt telefoniczny dla potencjalnych uczestników - 91 444-21-20, kontakt e-mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .

Program projektu obejmuje:

1. Wykłady z wykorzystaniem prezentacji multimedialnych:

· zagrożenia w cyberprzestrzeni,
· jak ciekawie opowiedzieć o ważnych wydarzeniach rodzinnych przy pomocy technologii multimedialnych?
· czy komputer zastąpi człowieka - czyli “ sztuczna inteligencja”
· społeczeństwo Informacyjne - utopia czy rzeczywistość?

2. Warsztaty komputerowe:

· “Moje wspomnienia z wakacji” – programy prezentacyjne
· “Jestem on-line i mam kontakt ze światem” – komunikatory internetowe, e-maile
· “Wiem gdzie szukać informacji” – Internet i serwisy informacyjne, fora i listy dyskusyjn
· “fotografuję świat wokół mnie” – podstawy fotografii i obróbki cyfrowej zdjęć

3. Warsztaty wsparcia informatycznego (podczas warsztatów realizowane będą też bardziej zindywidualizowane formy, gdzie każdy senior będzie mógł przyjść z własnym sprzętem i problemem z nim związanym):

· obsługa laptopa (konfiguracja systemu operacyjnego, instalacja programów użytkowych),
· obsługa telefonu komórkowego (ustawienia, funkcje),
· obsługa smartfonu i tabletu (konfiguracja, funkcje, smsy, mmsy, aplikacje mobilne m.in. z obszaru zdrowia, sportu, rozrywki, pozyskiwania informacji),
· obsługa aparatu fotograficznego / kamery (wykonywanie zdjęć w różnych trybach, przegrywanie zdjęć do komputera, nagrywanie plików video, ustawianie parametrów zdjęć i filmów).

Projekt został dofinansowany z Urzędu Miasta Szczecin w ramach zadania “Integracja i aktywizacja osób starszych – wsparcie inicjatyw popularyzujących naukę i aktywność intelektualną seniorów na terenie Gminy Miasto Szczecin”.