Wiosenny Inkubator Innowacji

Stowarzyszenie WIOSNA poszukuje innowatorów społecznych, którzy nie boją się podjąć wyzwania i chcą zmierzyć się z problemami funkcjonującymi na rynku pracy. W WIOSENNYM INKUBATORZE INNOWACJI wystarczy nowatorski pomysł i impuls do działania, bo o wsparcie doradcze i eksperckie oraz grant na realizację swojego innowacyjnego pomysłu zadba WIOSNA!

Projekt WIOSENNY INKUBATOR INNOWACJI został przygotowany z myślą o osobach najbardziej zagrożonych wykluczeniem na rynku pracy oraz narażonych na stereotypizację, czyli osobach powyżej 50 roku życia, młodych bez doświadczenia zawodowego oraz osobach niepełnosprawnych. Stowarzyszenie WIOSNA w ramach projektu wspierać będzie nowatorskie pomysły, które przyczynią się do wypracowania szybszych, tańszych i bardziej efektywnych rozwiązań problemów w obszarze integracji zawodowej osób oddalonych od rynku pracy. KTO MOŻE ZOSTAĆ INNOWATOREM SPOŁECZNYM? Innowatorem może zostać każdy. Stowarzyszenie WIOSNA czeka zarówno na osoby prywatne (pracujący, bezrobotni, uczniowie i studenci, pracownicy uczelni wyższych), grupy nieformalne (uczestnicy forów internetowych, portali społecznościowych, nieformalnych zrzeszeń) oraz podmioty typu stowarzyszenia, przedsiębiorstwa, uczelnie czy podmioty rynku pracy.

JAKIE FORMY WSPARCIA CZEKAJĄ NA INNOWATORÓW?

Pomoc i wsparcie, jakie Stowarzyszenie WIOSNA przygotowało w ramach projektu będzie skrojone na miarę każdego innowatora. Granty w wysokości do 80 000 zł, specjalistyczne szkolenia, doradztwo grupowe i indywidualne, wsparcie organizacyjno-techniczne oraz materiały szkoleniowe w postaci elearningu dla autorów najlepszych pomysłów są tego świetnym przykładem. Takim wsparciem będą objęte 32 wybrane innowacje, spośród których 4 zostaną przygotowane do wdrożenia na szeroką skalę.

JAK ZGŁOSIĆ SWÓJ POMYSŁ NA INNOWACJĘ

Wejdź na stronę www.rynekpracy.wiosna.org.pl/inkubator i zapoznaj się z regulaminem udziału w projekcie wraz z załącznikami. Następnie wypełnij i wyślij elektroniczny formularz zgłoszeniowy (I tura rekrutacji trwa od 28 listopada 2016r. do 11 stycznia 2017r.). Po przesłaniu wypełnionego formularza śledź wyniki naboru na stronie! WIOSENNY INKUBATOR INNOWACJI

Tel.: +48 785 788 020, +48 785 501 436

Projekt jest realizowany przez Stowarzyszenie WIOSNA we współpracy partnerskiej z Uniwersytetem Jagiellońskim.