Bioróżnorodność Pomorza Zachodniego w odniesieniu do roślin i grzybów

Pomorze Zachodnie to obszar charakteryzujący się bardzo dobrze zachowanym i w dużym stopniu naturalnym środowiskiem przyrodniczym, ale też niestety relatywnie słabo i nierównomiernie zbadaną florą oraz mykobiotą, czyli ogółem grzybów występujących na określonym obszarze. Tematyką tą zajął się Wydział Biologii US, współorganizując w dniach 13-15 września, konferencję naukową pn. "Flora & Funga Pomeranica – the Third Symposium on Flora, Fungy, Vegetation and Landscape of Pomerania".

Konferencje poświęcone problemom geobotanicznym i mykologicznym tego obszaru odbywały się już dwukrotnie: we wrześniu 2007 roku odbyło się "1th International Symposium Flora, Vegetation and Landscape of Pomerania", natomiast w 2012 roku debatowano w spotkaniu pn. "Flora Pomeranica Second symposium on Flora, Vegetaion and Landscape of Pomerania. Plant diversity in a changing world".

- Zasadniczym celem obecnej, trzeciej konferencji będzie zapoznanie uczestników z aktualnym stanem badań nad florą, mykobiotą, roślinnością i krajobrazem Pomorza, a także najbliższych obszarów sąsiadujących. Ponadto w wyniku konferencji liczymy na kontynuowanie i pogłębienie współpracy polsko-niemieckiej w celu pełnego rozpoznania zasobów przyrodniczych tego terenu, a także przygotowanie wspólnych projektów badawczych, m. in. dotyczącego cyfryzacji zbiorów botanicznych w herbariach Pomorza Zachodniego i Mecklemburg-Vorpommern - wyjaśniają organizatorzy.

Głównym organizatorem konferencji są Oddział Szczeciński Polskiego Towarzystwa Botanicznego oraz Wydział Biologii Uniwersytetu Szczecińskiego, a współorganizatorami - Uniwersytet Gdański oraz Sekcja Botaniki Komitetu Biologii Organizmalnej PAN.

Więcej informacji: http://www.florapomeranica.pl/ oraz Marcin Wilhelm (sekretariat konferencji), e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .

Załączniki:
Pobierz plik (Program_FFP_3_short.pdf)Program_FFP_3_short.pdf[Program]90 Kb