Aktualności

tel. centr. 91 444 1000
fax 91 444 1174
NIP: 851-020-80-05
al. Papieża Jana
Pawła II 22a
70-453 Szczecin
Rektorat US
A A

Szczeciński Salon Maturzystów „Perspektywy 2017”

We wrześniu odbywa się w całej Polsce kampania informacyjna „Salon Maturzystów Perspektywy 2017”. Jej adresatem są uczniowie z klas maturalnych liceów i techników, którzy już za rok przystąpią do egzaminu maturalnego i pójdą na studia. Celem Salonu jest ułatwienie im wyboru uczelni i dodatkowych przedmiotów na maturze 2018. W Szczecinie już około 3500 uczniów z całego województwa zarejestrowało się na Szczeciński Salon Maturzystów, który odbędzie się na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Szczecińskiego w dniach 21-22 września. Kandydaci na studia wezmą udział w spotkaniach na temat matury organizowanych przez ekspertów Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Poznaniu oraz poznają ofertę publicznych i niepublicznych szkół wyższych i instytucji edukacyjnych. Eksperci OKE pomogą tegorocznym maturzystom przygotować się do egzaminu i uniknąć najczęściej popełnianych błędów. Poza uczelniami z regionu o licealistów z Pomorza Zachodniego będą także zabiegały uczelnie m.in. z Warszawy, Poznania i Wrocławia.

Salon Maturzystów, który w 16 ośrodkach akademickich przeprowadzony zostanie w tym roku już po raz jedenasty, to największa w kraju edukacyjna kampania informacyjna przeznaczona dla uczniów klas maturalnych, przygotowujących się do egzaminu i rekrutacji na studia. Komplet informacji na temat matury uzyskiwany od ekspertów okręgowych komisji egzaminacyjnych i wymagań rekrutacyjnych pozwala kandydatom na studia odpowiednio wcześnie zaplanować egzamin maturalny oraz wybrać właściwe przedmioty dodatkowe.

Poza ofertą edukacyjną tak dużą rzeszę zwiedzających przyciąga program merytoryczny, przygotowany przez OKE w Poznaniu. Odbędzie się ponad 30 spotkań poświęconych maturze 2018 z języka polskiego, języków obcych, matematyki i innych przedmiotów maturalnych. Odbędą się także spotkania poświęcone prezentacji oferty edukacyjnej akademickich uczelni publicznych regionu - swoją ofertę edukacyjną zaprezentuje gospodarz wydarzenia – Uniwersytet Szczeciński oraz inne uczelnie z regionu.

Przewiduje się, że Szczeciński Salon Maturzystów odwiedzi kilka tysięcy maturzystów ze Szczecina oraz innych miejscowości woj. zachodniopomorskiego, m.in. z takich miast, jak: Gryfino, Nowogard i Goleniów.

Salon organizowany jest z inicjatywy Fundacji Edukacyjnej „Perspektywy” – we współpracy z Okręgową Komisją Egzaminacyjną w Poznaniu (której podlegają szkoły na Pomorzu Zachodnim) oraz Uniwersytetem Szczecińskim. Salonowi Maturzystów 2017 patronują: Jarosław Gowin - Wiceprezes Rady Ministrów, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Anna Zalewska - Minister Edukacji Narodowej oraz prof. dr hab. inż. Jan Szmidt - Przewodniczący Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich. W skład Komitetu Honorowego Szczecińskiego Salonu Maturzystów wchodzą natomiast: prof. dr hab. Edward Włodarczyk - Rektor Uniwersytetu Szczecińskiego (Przewodniczący Komitetu Honorowego), Krzysztof Kozłowski - Wojewoda Zachodniopomorski, Ryszard Mićko - Członek Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego, Piotr Krzystek - Prezydent Miasta Szczecin, Marcjanna Klessa - p.o. Dyrektora Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Poznaniu oraz Magdalena Zarębska-Kulesza - Zachodniopomorski Kurator Oświaty.

Szczeciński Salon Maturzystów Perspektywy 2017 odbędzie się w dniach 21-22 września na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Szczecińskiego przy ul. Krakowskiej 71-79. Na uroczyste otwarcie Salonu z udziałem członków Komitetu Honorowego, organizatorzy zapraszają 21 września (czwartek) o godz. 10.30. Salon dla odwiedzających otwarty będzie w godz. 8.00-15.00. Wstęp na wszystkie spotkania jest wolny. Szczegółowe informacje na temat programu Salonu, lista wystawców oraz wskazówki dojazdu znajdują się na specjalnie przygotowanej platformie internetowej: www.salonmaturzystow.pl/szczecin.

Odwiedź nas:

Jak do nas trafić