Aktualności

tel. centr. 91 444 1000
fax 91 444 1174
NIP: 851-020-80-05
al. Papieża Jana
Pawła II 22a
70-453 Szczecin
Rektorat US
A A

Uniwersytety ludowe – pomiędzy teorią a praktyką

Katedra Pedagogiki Społecznej US zaprasza na I polsko-niemieckie seminarium naukowe pn. Uniwersytety ludowe – pomiędzy teorią a praktyką, które odbędzie się w dniach 6 -7 października na Wydziale Humanistycznym.

Celem spotkania będzie przedstawienie szans i zagrożeń rozwoju uniwersytetów ludowych w Polsce. Seminarium stanowi kontynuację spotkań naukowych zainicjowanych w 2016 roku w Gdańsku przez Stowarzyszenie Ekologiczno-Kulturalne ZIARNO, Kaszubski Uniwersytet Ludowy oraz Uniwersytet Gdański. W debatę naukową poświęconą problematyce uniwersytetów ludowych włączają się uczelnie wyższe, jak i środowisko uniwersytetów ludowych. Organizatorom spotkania zależy na tym, aby uczestnicy seminarium stworzyli platformę wymiany doświadczeń oraz dobrych praktyk z zakresu edukacji osób dorosłych w Polsce i w Niemczech. 

Podczas seminarium odbędą się wykłady i warsztaty poświęcone uniwersytetom ludowym 

w Polsce oraz w Niemczech. Organizatorzy wychodząc naprzeciw zainicjowanym przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego pracom nad Rządowym Programem Wsparcia Rozwoju Uniwersytetów Ludowych postanowili zorganizować seminarium naukowe podczas, którego zaistnieje szansa omówienia i przeanalizowania istotnych dla działalności uniwersytetów ludowych kwestii, tj. formy finansowania, regulacje legislacyjne czy przygotowania kadry pracującej w uniwersytetach ludowych.

Wydarzenie zostało sfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa (Fundusz Małych Projektów w ramach Programu Współpracy Interreg VA Maklemburgia-Pomorze Przednie/Brandenburgia/Polska w Euroregionie Pomerania). 

W załączniku znajdą Państwo program wydarzenia.

Załączniki:
Pobierz plik (Zaproszenie.docx)Zaproszenie.docx[ ]463 Kb
Odwiedź nas:

Jak do nas trafić