Aktualności

tel. centr. 91 444 1000
fax 91 444 1174
NIP: 851-020-80-05
al. Papieża Jana
Pawła II 22a
70-453 Szczecin
Rektorat US
A A

Pomorska Liga Historyczna

Instytut Historii i Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Szczecińskiego zaprasza uczniów szkół ponadgimnazjalnych z terenu Pomorza Zachodniego na drugą już Pomorską Ligę Historyczną, której celem jest zgłębianie historii naszej „małej ojczyzny” – Pomorza Zachodniego w powiązaniu z dziejami Polski i Europy.

Obecny sezon rozpoczyna się w październiku 2017, a zakończy w maju 2018 roku. w tym czasie zaplanowano: turniej wiedzy, ścieżka historyczna, debaty historyczne, wywiady ze świadkami historii oraz grę miejską. Uczestnicy do poszczególnych etapów będą przygotowywali się w swoich miejscowościach, a efekty prac będą przesyłane do oceny. Trzy razy organizatorzy zaproszą uczestników na turniejowe współzawodnictwo „twarzą w twarz” z pozostałymi uczestnikami Ligi. Zatem poza samą rywalizacją o zwycięstwo w Lidze, rozgrywki stanowić będą doskonałą okazję do nawiązania kontaktów pomiędzy różnymi środowiskami młodych entuzjastów historii.

- Chcielibyśmy, aby do rozgrywek zgłosiły się maksymalnie siedmioosobowe drużyny po opieką nauczyciela, przy czym dwóch z siedmiu uczniów będzie miało status „rezerwowych”. Drużyna taka wyznaczy „kapitana”. Każda szkoła może delegować dowolną liczbę drużyn, ale jeden nauczyciel może być opiekunem tylko jednej drużyny. Dla każdego zadania obowiązuje odrębny regulamin, który wraz z regulaminem głównym i harmonogramem - znajduje się na  stronie www.plhszczecin.eu. Na tejże stronie, w formie ligowej tabeli, podawane będą również w na bieżąco wyniki rywalizacji - wyjaśniają organizatorzy.

Na zakończenie zwycięzcom wręczone zostaną nagrody. Oprócz atrakcyjnych nagród rzeczowych, najlepsi wyruszą także na kilkudniową wycieczkę naukową po historycznym Pomorzu. Zwycięska szkoła otrzyma również przechodni puchar.

Drużyny można zgłaszać do rozgrywek wypełniając kartę zgłoszeniową, która znajduje się na stronie internetowej wydarzenia. Należy ją pobrać, wydrukować i wypełnioną przesłać e-mailem na podany adres lub dostarczyć osobiście podczas pierwszego zadania. Zgłoszenia drużyn przyjmowane są do 19 października.

 

Odwiedź nas:

Jak do nas trafić