Spróbuj swoich sił na giełdzie i wygraj 10 tys. zł – weź udział w Szkolnej Internetowej Grze Giełdowej

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie zaprasza uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z całej Polski do udziału w XVI edycji Szkolnej Internetowej Gry Giełdowej. SIGG to największy projekt promujący wśród młodzieży inwestowanie na giełdzie – do tej pory wzięło w nim udział niemal 220 tys. nastolatków z całej Polski. W tym roku na najlepszy zespół czeka nagroda w wysokości 10 tys. zł.

Ze szkolnej klasy na giełdowy parkiet: kto może wziąć udział w SIGG?
W SIGG mogą wziąć udział uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, w zespołach liczących od 2 do 4 osób, pod opieką nauczyciela. W grze mogą uczestniczyć także uczniowie, którzy wcześniej nie mieli wiedzy na temat funkcjonowania giełdy – dzięki kursom e-learningowym mogą się tego nauczyć. W poprzednich edycjach także zespoły początkujących stawały na podium. Gra jest dostępna dla uczniów z całej Polski, ponieważ odbywa się na platformie internetowej GPWtr@der, a udział w niej jest bezpłatny.

SIGG, czyli jak w prosty sposób nauczyć się inwestowania na giełdzie
SIGG ma postać internetowej gry inwestycyjnej. Uczniowie pod opieką nauczyciela zakładają swoje zespoły (od 2 do 4 osób). Każdy Zespół dysponuje jednym rachunkiem inwestycyjnym i określoną kwotą wirtualnych pieniędzy. Uczestnicy najpierw poznają instrumenty finansowe notowane na warszawskiej giełdzie: akcje, ETF-y i kontrakty, a następnie wspólnie, na wspomnianym rachunku inwestycyjnym, dokonują wirtualnych transakcji. Gracze wykorzystują wirtualne pieniądze, ale zlecenia realizowane są na podstawie pochodzących z rzeczywistego rynku ofert kupna i sprzedaży. Zadaniem zespołów jest oczywiście pomnożenie posiadanych środków.

SIGG to więc nie tylko teoria i podstawy inwestowania opisane w przystępnej formie, to także praca zespołowa, śledzenie informacji rynkowych i notowań, wspólne podejmowanie decyzji inwestycyjnych, a finalnie – dokonywanie transakcji. To świetne przygotowanie do inwestowania własnych, prawdziwych, pieniędzy w przyszłości.

Gra podzielona jest na trzy etapy:

 Etap 1: transakcje na akcjach i ETF-ach (13 listopada – 22 grudnia br.),

 Etap 2: transakcje na kontraktach terminowych (26 lutego – 16 marca 2018 r.),

 Finał w Sali Notowań GPW (11 kwietnia 2018 r.).

Szczegółowe harmonogramy są dostępne na stronie https://sigg.gpw.pl/

Dodatkowo każdy zespół ma możliwość korzystania z doświadczenia i wiedzy ponad trzydziestu koordynatorów regionalnych współpracujących z organizatorami projektu.

Zespół Komunikacji Prasowej GPW: +48 22 537 70 89, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

10 tys. zł dla najlepszych młodych inwestorów
Pieniądze na rachunku inwestycyjnym są wirtualne, ale do wygrania jest już prawdziwe 10 tysięcy złotych dla najlepszego zespołu. Przewidziano też nagrody pieniężne dla Zespołów i nauczycieli, którzy zajmą kolejne miejsca na podium, oraz miejsca od 4 aż do 20.

Zespoły, które przejdą do ostatecznej rozgrywki, będą miały okazję zobaczyć Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie z bliska, ponieważ Finał konkursu odbędzie się w Sali Notowań GPW.

Jak się zarejestrować?

Pierwszy krok wykonuje nauczyciel - opiekun grupy, który rejestruje szkołę oraz dodaje nazwy zespołów na stronie internetowej https://sigg.gpw.pl/. Następnie każdy z uczniów zakłada swoje konto, wybiera szkołę, nauczyciela oraz Zespół. Całość rozpoczyna rozgrzewka, czyli gra testowa, a potem czas na emocje, naukę połączoną z zabawą, a dla najlepszych – prawdziwą wygraną.

Rejestracja trwa od 16 października do 10 listopada br. Przed rejestracją należy zapoznać się z regulaminem dostępnym na stronie https://sigg.gpw.pl/.

Więcej informacji o SIGG
SIGG wyjaśnia prawa rządzące rynkiem, uczy funkcjonowania instrumentów giełdowych i zasad inwestowania na giełdzie. Zdobytą wiedzę uczniowie wykorzystują do samodzielnego dokonywania wirtualnych transakcji giełdowych. Poprzez udział w tym projekcie młodzi ludzie uczą się mechanizmów działających na giełdzie, mają możliwość poznania w praktyce zasad inwestowania, zdobycia umiejętności analizowania, podejmowania decyzji oraz pracy w grupie. To cenne umiejętności i doświadczenia przygotowujące do poruszania się w przyszłości na rynku finansowym, a także na rynku pracy.

- Budowanie kultury inwestowania jest ważną rolą GPW. To nie tylko kursy dla inwestorów, ale też edukacja na etapie szkolnym. Formuła SIGG bardzo dobrze się sprawdza, to ważna lekcja przedsiębiorczości dla młodych, ale też świetna zabawa, co widać po entuzjastycznych komentarzach uczestników poprzednich edycji – komentuje Marek Dietl, prezes zarządu GPW.

XVI edycja Szkolnej Internetowej Gry Giełdowej jest organizowana przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie. Współorganizatorem jest Fundacja GPW, a partnerem strategicznym – Fundacja im. Lesława A. Pagi.

Rejestracja została uruchomiona i można jej dokonać na stronie internetowej: https://sigg.gpw.pl/