Aktualności

tel. centr. 91 444 1000
fax 91 444 1174
NIP: 851-020-80-05
al. Papieża Jana
Pawła II 22a
70-453 Szczecin
Rektorat US
A A

Święto fizyki medycznej i konkurs dla młodzieży

Szczeciński Oddział Polskiego Towarzystwa Fizyki Medycznej wraz z Wydziałem Matematyczno-Fizycznym Uniwersytetu Szczecińskiego, Zakładem Fizyki Medycznej Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie oraz Zachodniopomorskim Centrum Onkologii w Szczecinie zaprosiły uczniów zachodniopomorskich szkół na wspólne świętowanie obchodów Międzynarodowego Dnia Fizyki Medycznej, które zaplanowane są na 17 listopada 2017 roku. Podczas spotkania odbędzie się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu wojewódzkiego dla młodzieży ponadgimnazjalnej. 

 

W ramach tegorocznych obchodów po raz kolejny już odbył się konkurs, którego celem było rozbudzanie zainteresowania fizyką,ukazywanie związku pomiędzy fizyką a medycyną oraz popularyzowanie zawodu fizyka medycznego. Wyzwanie to skierowane było do uczniów szkół ponadgimnazjalnych województwa zachodniopomorskiego. Aby wziąć udział w konkursie należało przygotować prezentację multimedialną, której tematem było ukazanie roli fizyki w medycynie. 

Obchody poświęcone będą popularyzowaniu tematyki związanej z fizyką medyczną. W programie święta odbędą się również wykłady otwarte: "Promieniowanie jonizujące na Ziemi i w kosmosie", "Zdrowy tryb życia", "Lasery w medycynie" oraz "Najnowsze technologie w radioterapii - Akcelerator Halcyon firmy Varian". 

Udział w obchodach, które odbędą się w piątek, 17 listopada, w auli Wydziału Matematyczno-Fizycznego Uniwersytetu Szczecińskiego, przy ul. Wielkopolskiej, jest całkowicie bezpłatny - obowiązywała jednak rezerwacja miejsc. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 9.00.

Program wydarzenia oraz szczegóły konkursu znajdują się na stronie internetowej: www.fm.usz.edu.pl.

Odwiedź nas:

Jak do nas trafić