US wspiera Bożonarodzeniową Paczkę dla Bohatera

Uniwersytet Szczeciński obejmuje Honorowym Patronatem ogólnopolską akcję charytatywną pod nazwą „VII Bożonarodzeniowa Paczka dla Bohatera”.

Idea krzewienia postaw patriotycznych w naszym społeczeństwie, a jednocześnie pomocy zasłużonym dla Polski Bohaterom jest podstawowym założeniem przedsięwzięcia. Działania będą polegały w głównej mierze na zbiórce, rozwiezieniu oraz wręczeniu paczek zawierających artykuły spożywcze i chemiczne, kombatantom oraz weteranom II wojny światowej i podziemia niepodległościowego ściśle współpracując ze Związkiem Powstańców Warszawskich, Światowym Związkiem Żołnierzy AK, Związkiem Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych, Związkiem Sybiraków i innymi organizacjami kombatanckimi. Przy rozwożeniu i wręczaniu paczek towarzyszyć będą organizatorom służby mundurowe: Wojsko Polskie, Straż Graniczna, Służba Więzienna, a także harcerze i grupy rekonstrukcyjne.

Akcja ma na celu wsparcie potrzebujących kombatantów, ale przede wszystkim pokazanie, że pamięć o ich bohaterstwie jest wciąż żywa. „VII Bożonarodzeniowej Paczce dla Bohatera” przyświeca idea, mówiąca o tym, że „naród bez pamięci historycznej nie jest narodem i gdy ta przestanie dla niego być święta, wtedy i on nie będzie już godny odziedziczenia imienia”.  Organizatorzy chcą pokazać Bohaterom, że dzięki ich heroicznej walce, naród, który wielokrotnie tracił zarówno niepodległość polityczną jak i terytorialną zyskuje coraz większą świadomość i tym narodem nigdy być nie przestanie.

Władze US zwracają się zatem z prośbą o wsparcie tej szczytnej akcji, wedle własnych możliwości i uznania. W budynkach poszczególnych wydziałów oraz w budynku administracji znajdują się odpowiednio oznakowane pojemniki, do których można przekazywać wsparcie.