70-lecie AZS na Pomorzu Zachodnim

28 listopada w sali Senatu Uuniwersytetu Szczecińskiego odbędzie się uroczyste Posiedzenie Zarządu Głównego Akademickiego Związku Sportowego oraz władz rektorskich uczelni wyższych miasta Szczecina z okazji 70-lecia tej organizacji na Pomorzu Zachodnim. Pierwszym etapem obchodów były zorganizowane w dniu 7 października 2017 r. regaty wioślarskie o Puchar ZG AZS w sprintach wioślarskich kobiet i mężczyzn. Osiem reprezentacji szkół wyższych z całej Polski rywalizowało w Szczecinie na Bulwarze Gdyńskim w pięknej scenerii na rzece Odrze, na odcinku Trasa Zamkowa - Most Długi. W kategorii męskiej na dystansie 300m reprezentacja US zajęła III miejsce.

W trakcie uroczystego posiedzenia w sali Senatu US najbardziej zasłużeni działacze AZS województwa zachodniopomorskiego zostaną uhonorowani odznaczeniami, a instytucje oraz osoby wspierające przez lata działalność organizacji - pamiątkowymi statuetkami.

Spotkanie odbędzie się we wtorek, 28 listopada, o godz. 13.00 w sali Senatu US, przy al. Papieża Jana Pawła II 22a.