Noc Biologów 2018

Piątek, 12 stycznia, będzie wyjątkowym dniem... Właśnie w tym terminie Wydział Biologii US zaprasza na Noc Biologów - ogólnopolskie przedsięwzięcie, już po raz siódmy organizowane przez Uniwersytet Szczeciński.

Jakie tajemnice skrywa Sherlock Holmes? Co ukrywają grzyby? Jak zostać Agathą Christie? Czy pod lodem toczy się życie? Czy feromony rządzą światem? - odpowiedzi na te pytania organizatorzy będą po raz kolejny szukać z uczestnikami Nocy Biologów.

Przedsięwzięcie ma na celu przede wszystkim zaciekawić młodzież naukami przyrodniczymi, zaprezentować biologię w niekonwencjonalny sposób i przybliżyć skomplikowane zjawiska przez pokazanie ich z bliska. W programie realizowanym przez Wydział Biologii US zaplanowano kilkadziesiąt wyjątkowych wydarzeń: interesujące pokazy, inspirujące warsztaty, niezmiernie ciekawe laboratoria, zajmujące wykłady, a także wystawy, konkursy i inne ciekawostki – wszystko to by ich uczestnicy przez tę jedną noc mogli się poczuć jak prawdziwi naukowcy.

Szczegółowy program wydarzenia oraz więcej informacji na temat projektu znajdą Państwo na stronie internetowej www.nocbiologow.usz.edu.pl.

Wstęp na wszystkie wydarzenie jest bezpłatny. W związku z ograniczoną liczbą miejsc, na większość zajęć obowiązuje rezerwacja telefoniczna.

Noc Biologów rozpocznie się o godzinie 10.00 i potrwa do godziny 18.00. Tajniki biologii zgłębiać będziemy na Wydziale Biologii przy ul. Wąskiej 13 oraz ul. Felczaka 3c.

Więcej informacji: koordynator wydziałowy - dr hab. Robert Czerniawski, prof. US; Katedra Zoologii Ogólnej WB, tel. 91 444 1624/1622