Aktualności

tel. centr. 91 444 1000
fax 91 444 1174
NIP: 851-020-80-05
al. Papieża Jana
Pawła II 22a
70-453 Szczecin
Rektorat US
A A

Olimpiada Biologiczna na US

Ogólnopolska Olimpiada Biologiczna odbywająca się w Polsce już po raz czterdziesty siódmy, w tym roku po raz drugi, na etapie okręgowym, zostanie zorganizowana przez Wydział Biologii Uniwersytetu Szczecińskiego - jedyną jednostkę naukowo-badawczą w północno-zachodniej Polsce posiadającą pełne prawa akademickie w dziedzinie nauk biologicznych. Okręgowe eliminacje dla okręgu zachodniopomorskiego i lubuskiego odbędą się 20 stycznia. Do tego etapu zakwalifikowało się 64 uczniów.

 

Olimpiada Biologiczna jest konkursem dla najlepszych uczniów szkół ponadgimnazjalnych, których zainteresowania skupiają się wokół biologii. Daje możliwość sprawdzenia swojej wiedzy teoretycznej, a także praktycznej. Wymaga także wykonania pracy badawczej. Głównym celem olimpiady jest zaś wspieranie szczególnie uzdolnionych uczniów o zainteresowaniach przyrodniczych i ich opiekunów – nauczycieli biologii pracujących w szkołach ponadgimnazjalnych. Udział w Olimpiadzie Biologicznej jest nagrodą dla najlepszych uczniów i wymaga wszechstronnej wiedzy biologicznej i bioinformatycznej. Nagrodą dla finalistów jest przede wszystkim zaliczenie egzaminu maturalnego z biologii oraz indeks wybranej uczelni – to duża motywacja - dodaje prof. Lidia Skuza z Wydziału Biologii Uniwersytetu Szczecińskiego, przewodnicząca Komitetu Okręgowego Olimpiady Biologicznej.

Eliminacje okręgowe rozpoczną się w sobotę, 20 stycznia, o godz. 10.00 w budynku Wydziału Biologii przy ul. Wąskiej 13. O godzinie 11.00 w sali nr 101 wykład pt. Systemy dobierania się ptaków w pary wygłosi prof. Dariusz Wysocki.

Więcej informacji: http://olimpiadabiologiczna.usz.edu.pl/ 

Odwiedź nas:

Jak do nas trafić