Aktualności

tel. centr. 91 444 1000
fax 91 444 1174
NIP: 851-020-80-05
al. Papieża Jana
Pawła II 22a
70-453 Szczecin
Rektorat US
A A

Nowy serwis internetowy US dla szkół

Uniwersytet Szczeciński wzbogacił swoją ofertę dla szkół uruchamiając nowy serwis internetowy szkoly.usz.edu.pl.

- Przez ostatnich kilka lat oferta edukacyjna uniwersytetu dla różnych poziomów szkół sukcesywnie się zwiększała. W tym momencie Uniwersytet Szczeciński jest gospodarzem już kilkunastu ogólnopolskich, cyklicznych wydarzeń popularyzujących naukę, takich jak Noc Biologów czy Tydzień Ziemi. Prowadzimy powtórki maturalne, mamy w ofercie szereg zajęć i warsztatów, które przeprowadzamy na terenie szkół, proponujemy także zwiedzanie naszych laboratoriów, organizujemy spotkania w Muzeum Geologicznym. Nie sposób wymienić wszystkich zajęć, które uczelnia ma aktualnie w swojej ofercie i właśnie ta mnogość oraz różnorodność skłoniły nas do zbudowania odrębnego serwisu. Strona szkoly.usz.edu.pl powstała z myślą o nauczycielach i uczniach, którzy chcieliby skorzystać z bardzo szerokiej oferty zajęć dodatkowych na uniwersytecie - podkreśla Aneta Szeremeta z Biura Promocji i Informacji US.

Dzięki powstałej stronie nauczyciele i uczniowie bez trudu odnajdą interesujące ich zajęcia. Serwis pozwala przejrzeć propozycje konkretnego wydziału, dzięki czemu łatwiej jest dotrzeć do oferty z poszukiwanej dziedziny: nauk humanistycznych, przyrodniczych czy ścisłych. Z kolei kalendarium ułatwia poznanie, z dużym wyprzedzeniem - na przykład już na początku roku szkolnego - planowanych przez uniwersytet wydarzeń i umieszczenie ich w kalendarzu szkoły. Wszystko jest w jednym miejscu, wystarczy kilka kliknięć i znajdujemy to, co nas interesuje.

- Sama potrzeba powstania takiego serwisu była sygnalizowana zarówno przez pracowników kuratorium oświaty, jak i pracowników szkół. Oczywiste było zatem, by przy pracy nad serwisem uwzględnić uwagi i potrzeby obu tych stron. Natomiast najważniejsze dla nas było to, by serwis możliwie najrzetelniej ukazywał całe spektrum zajęć dla szkół prowadzonych przez uniwersyteckich wykładowców. Mamy również nadzieję, że serwis pogłębi wiedzę o zakresie prac i badań prowadzonych na Uniwersytecie Szczecińskim i przyczyni się do rozbudowy współpracy na linii szkoła-uniwersytet w wielu nowych obszarach. Każdy z wydziałów ma indywidualną ofertę i konkretne propozycje, z których szkoły mogą skorzystać. Ale, aby do tego doszło – nauczyciele i dyrektorzy muszą wiedzieć jakie są możliwości - dodaje Aneta Szeremeta.

Większość zajęć oferowana jest dla grup zorganizowanych, ale w ofercie są również powtórki maturalne, na które uczniowie zgłaszają się, przede wszystkim, indywidualnie. Tych, którzy poszukują interesujących wykładów tematycznych na własną rękę, również zapraszamy do odwiedzania strony.

Zapraszamy: http://szkoly.usz.edu.pl/

Odwiedź nas:

Jak do nas trafić