Święto Wydziału Matematyczno-Fizycznego

Dziekan Wydziału Matematyczno-Fizycznego Uniwersytetu Szczecińskiego zaprasza na Święto Wydziału, w ramach którego będzie można zwiedzić wydział, porozmawiać z pracownikami i studentami, a także wziąć udział w wielu doświadczeniach i zabawach.

W ramach wydarzenia zaplanowano poniższe atrakcje:
- uroczyste otwarcie sali im. prof. Jerzego Stelmacha (s. 106)
- wizyta współpracowników z otoczenia społeczno-gospodarczego (s. 109)
- wykłady popularno-naukowe z zakresu nauk ścisłych (po 20 min) (s. 106)
                        Biofizyka ok
                        Energia z atomu
                        Wszechświaty równoległe
                        Kwadratura kwadratu
                        Jak sterować procesami
- prezentacja gabinetu optycznego (s. 33) i innych pracowni fizycznych (s. 111-114)
- prezentacje popularno-naukowe wydziałowych Zakładów (s. 109)
- doświadczenia pod chmurką (parking): ciekły azot, teleskop, kule magdeburskie, radioaktywność, mechanika, aerodynamika, optyka
- zabawy logiczne (s. 211)
- pokój ucieczki (s. 35)
- prezentacja prac laureatów konkursu fotograficznego Matematyka w Obiektywie (korytarz na parterze)

WMF zaprasza wszystkich chętnych – bez względu na wiek i zainteresowania. Wydarzenie odbędzie się przy akompaniamencie pięknej muzyki oraz przy grillowanych smakołykach i napojach. Wstęp jest wolny.

Wydarzenie odbędzie się 29 czerwca, w godzinach 14:00-20:00, przy ul. Wielkopolskiej 15.