Aktualności

tel. centr. 91 444 1000
fax 91 444 1174
NIP: 851-020-80-05
al. Papieża Jana
Pawła II 22a
70-453 Szczecin
Rektorat US
A A

Profesor Inga Iwasiów w Plebiscycie "Gazety Wyborczej"

Profesor Inga Iwasiów nominowana do tytułu Człowieka 25-lecia w plebiscycie Organizowanym przez "Gazetę Wyborczą".

"Gazeta Wyborcza" ogłosiła swój Plebiscyt 25-lecia w 21 największych miastach Polski. W każdym z nich lokalne redakcje zaproponowały kandydatury najważniejszych wydarzeń i najważniejszych ludzi swojego regionu. Poprosiły też czytelników - mieszkańców, by zgłaszali swoje propozycje. I tak w każdym z miast kapituły plebiscytowe stworzyły listy wydarzeń i osobistości, spośród których w głosowaniu wybrani zostaną zwycięzcy.

Inga Iwasiów - profesor literatury, poetka, prozaiczka. Pracownik naukowy Uniwersytetu Szczecińskiego. Ceniona krytyczka literatury. Jej powieść "Bambino" nominowana była do prestiżowej nagrody Nike. Książka "Umarł mi. Notatnik żałoby" znalazła się na liście 20 najlepszych, najciekawszych i najważniejszych książek 2013 r., którą stworzyły "Gazeta Wyborcza" i Wirtualna Polska. Za osiągnięcia w dziedzinie literatury i rozsławianie w ten sposób miasta uhonorowana została tytułem Ambasadora Szczecina. Współtwórczyni cenionego ogólnopolskiego konkursu Nagroda Literacka dla Autorki "Gryfia".

Głosy w Plebiscycie zbierane są do 10 lutego. Każdy uczestnik może wskazać z listy kandydatów 3 wydarzenia i 3 osoby, które jego zdaniem były dla miasta najważniejsze.

Głosy oddawać można na lokalnej stronie "Gazety Wyborczej": www.szczecin.gazeta.pl oraz wysyłając pocztą kupon drukowany w lokalnym wydaniu "GW".

Na uczestników konkursu czekają niespodzianki.

Więcej informacji

Odwiedź nas:

Jak do nas trafić