Aktualności

tel. centr. 91 444 1000
fax 91 444 1174
NIP: 851-020-80-05
al. Papieża Jana
Pawła II 22a
70-453 Szczecin
Rektorat US
A A

Staż w Komisji Europejskiej

Płatny staż w prestiżowej europejskiej instytucji? Większość z nas myśli, że tylko nieliczni mogą o tym pomarzyć… ale to nieprawda! W Komisji Europejskiej pięciomiesięczny płatny staż odbywa ponad 1000 osób rocznie i każdy może się na niego zgłosić. Nie musisz mieć doświadczenia zawodowego ani mieszkać w Brukseli. Wystarczy wykształcenie wyższe (co najmniej licencjat) i znajomość dwóch języków Unii Europejskiej – w tym jeden język oficjalny (polski już znasz, prawda?) plus jeden z języków roboczych UE (angielski, francuski lub niemiecki).

Spróbuj swoich sił i do 30 stycznia 2015 r. zgłoś się na staż w Komisji Europejskiej wypełniając formularz rekrutacyjny na stronie www.ec.europa.eu/stages

Dlaczego warto spróbować? Procedura naboru nie jest skomplikowana – poza ewentualną rozmową telefoniczną wszystko odbywa się przez internet. Ponadto masz szanse na niepowtarzalne doświadczenie pracy wśród doświadczonych ekspertów i przyjrzenie się z bliska jak tworzona jest europejska polityka! O to, byś mógł jak najlepiej wykorzystać czas spędzony na stażu dba Biuro Stażowe, a także opiekun stażu. Powodów jest więcej, a możesz o nich przeczytać na naszej stronie w artykule "KE: czas na staż".

Czas trwania stażu: 5 miesięcy
Miejsce: Bruksela, Luksemburg, przedstawicielstwa KE w krajach członkowskich UE (w tym Warszawa i Wrocław)
Stypendium: około 1000 euro
Termin składania aplikacji: 30 stycznia 2015, godz. 12:00
Czas rozpoczęcia kolejnej edycji stażu: październik 2015

Odwiedź nas:

Jak do nas trafić