Jak przepowiada się pogodę?

W imieniu Stowarzyszenia Rozwoju i Edukacji Lider oraz Wydziału Nauk o Ziemi US zapraszam na otwarty wykład "Jak przepowiada się pogodę?", który wygłosi Szymon Walczakiewicz, asystent w Zakładzie Klimatologii i Meteorologii Morskiej WNoZ US.

Poznamy cały proces powstawania informacji, którą większość z nas z zaciekawieniem śledzi po wieczornych wydaniach wiadomości; dowiemy się, jak czytać mapy meteorologiczne, skąd meteorolodzy biorą informacje potrzebne do przewidywania pogody i jak każdy z nas, bez specjalistycznego sprzętu i zaawansowanych formuł matematycznych, może wywnioskować nadchodzącą pogodę, obserwując niebo czy zwierzęta.

Wykład odbędzie się we wtorek, 3 marca, o godzinie 17:00 w sali 03 na Wydziale Nauk o Ziemi US przy ul. Mickiewicza 16.