Aktualności

tel. centr. 91 444 1000
fax 91 444 1174
NIP: 851-020-80-05
al. Papieża Jana
Pawła II 22a
70-453 Szczecin
Rektorat US
A A

Srebrne studentki w Akademickich Mistrzostwach Polski w Futsalu Kobiet

Trzy lata temu było złoto, dwa lata temu brąz, teraz przyszła kolej na srebro. Reprezentantki Uniwersytetu Szczecińskiego wywalczyły drugie miejsce w Akademickich Mistrzostw Polski 2015 w Futsalu Kobiet. Zawodniczki poległy dopiero w wielkim finale, w którym zmierzyły się z drużyną Uniwersytetu Jagiellońskiego. Przez wcześniejsze eliminacje, przeszły niczym burza.

- Z turnieju półfinałowego awansowaliśmy z pierwszego miejsca - mówił przed wyjazdem do Trójmiasta Piotr Sochański, opiekun reprezentacji Uniwersytetu Szczecińskiego. - Nie zamierzamy na tym poprzestawać. Chcemy powalczyć o medale.

Trener słowa dotrzymał. Podczas turnieju finałowego rozegranego w pierwszy weekend marca w Gdańsku, drużyna US pewnie awansowała z 4-zespołowej grupy do czołowej ósemki. W fazie pucharowej zwyciężała kolejno: w ćwierćfinale - AWF Warszawa 3:2 po serii rzutów karnych (w regulaminowym czasie był remis 1:1), zaś w półfinale - AWF Wrocław 3:1. Jednak w grze o pierwsze miejsce, zwyciężczyniami okazały się krakowianki, wygrywając ze szczecińską drużyną 3:0.

W zawodach wzięło udział 16 czołowych ekip z Polski. Uniwersytet Szczeciński reprezentowały: Katarzyna Krowiak, Natalia Niewolna, Anita Piekarek, Joanna Preś, Karolina Semczyszyn, Daria Sokołowska, Magdalena Szwed, Katarzyna Tarnowska, Beata Watychowicz, Małgorzata Ładniak.

Odwiedź nas:

Jak do nas trafić