Spektakl "Korowód w Fado"

Akademickie Centrum Kultury US oraz Biuro ds. Osób Niepełnosprawnych US zapraszają na przedstawienie pt. "Korowód w Fado".

- Spektakl powstał w 2014 roku w wyniku wolności twórczej, dziewięciu dni warsztatowych i ludzkiej otwartości na zmianę. Korowód tworzą osoby niewidome i niedowidzące, ruch oparty jest na technice kontaktu improwizacji, a scenografia i muzyka stanowią dopełnienie treści. Ten spektakl to spotkanie −  to rzeczywista relacja artysty z odbiorcą – widzem, a jednocześnie aktywnym uczestnikiem procesu twórczego − w wymiarze wolności twórczej − działania „tu i teraz” − tworzenia „tu-o-to” −  w żywym biegu wydarzeń. Gdzie wszystko może się wydarzyć, ulec nieoczekiwanemu przeobrażeniu − ulec nieodwracalnej zmianie. Gdzie w jednej ulotnej chwili może powstać wartość na styku spojrzeń artysty i świadka aktu jej współtworzenia – to magia  − zachęca Jerzy N. Grzegorek, kierownik Akademickiego Centrum Kultury US.

Reżyseria/ruch/scenografia  - Jerzy N. Grzegorek
Dźwięk/światło/multimedia – Krzysztof Stępień

KOROWÓD:
Aleksandra Kufera – niewykształcone nerwy wzrokowe − niewidoma od urodzenia
Jagoda Grekowicz – wrodzona ślepota Lebera − niewidoma od urodzenia
Halina Rumowska – znaczna krótkowzroczność wrodzona
Elżbieta Karasiewicz – jaskra – zawężenie pola widzenia
Paulina Serokos – retinopatia wcześniacza − niewidoma od urodzenia
Kamila Sokalska – znaczna krótkowzroczność
Alicja Czarnuszka − postępowa degradacja stożka rogówki
Kacper Kozłowski – wcześniacze dziecięce porażenie mózgowe − niewidomy od urodzenia
Jerzy N. Grzegorek – widzi od urodzenia.

Spektakle zostaną wystawione w Akademickim Centrum Kultury Uniwersytetu Szczecińskiego przy ul. Malczewskiego 10/12, w dniach 19 i 20 marca o godzinie 18.00. Po spektaklach odbędzie się dyskusja z aktorami i reżyserem.

Więcej informacji:
Kierownik Akademickiego Centrum Kultury US