Aktualności

tel. centr. 91 444 1000
fax 91 444 1174
NIP: 851-020-80-05
al. Papieża Jana
Pawła II 22a
70-453 Szczecin
Rektorat US
A A

Gdzie ta wiosna?!

O czym są magiczne pieśni wielorybów? Co mówi do nas pies i czy zdradza nam swoje tajemnice? Dlaczego śmiech odchudza i leczy? Co skrywa archiwum chromosomu X? Wydział Biologii zaprasza na wspólne poszukiwania wiosny oraz odpowiedzi na powyższe pytania, organizując już po raz kolejny WIOSNĘ BIOLOGÓW.

Tym razem tropienie wiosny pod hasłem Czas na biologię odbędzie się w piątek, 17 kwietnia. Z tej okazji Wydział Biologii przygotował wiele ciekawych wydarzeń - w programie zaplanowano niemal pięćdziesiąt wyjątkowo interesujących pokazów i warsztatów, atrakcyjne laboratoria, a także wystawy i inne ciekawostki.

Laboratoria, prezentacje, wykłady

Organizatorzy zapraszają m.in. na prezentację przedstawicieli kilkunastu gatunków węży, połączoną z pokazem żywych okazów. Odbędzie się również pokaz dotyczący zanieczyszczeń środowiska, zaplanowano liczne prezentacje m.in. dotyczące pajęczaków i egzotycznych owadów, wykład o inwazjach biologicznych, prezentacje dotyczące powstawania komórki jajowej i plemnika, a także zaprezentowane zostanie Herbarium Stetinensis – pierwszy rejestrowany zielnik w dziejach Szczecina. Uczestnicy WIOSNY BIOLOGÓW będą także poznawać pod lupą tajemniczy świat porostów oraz dowiedzą się skąd pochodzi ziemniak, a także będą mieli okazję zastanowić się nad tym, czy wiedzą, co jedzą... Oczywiście i tym razem w programie nie zabraknie laboratoriów, podczas których uczniowie poznają tajemnice DNA, a chętnym naukowcy z Wydziału Biologii oznaczą grupę krwi. Uczniowie będą mieli także szansę poznać nowoczesny sprzęt laboratoryjny zakupiony w ramach inwestycji Centrum Biologii Molekularnej i Biotechnologii.

- Poprzez WIOSNĘ BIOLOGÓW chcemy przede wszystkim zaciekawić młodzież naukami przyrodniczymi, zaprezentować biologię w niekonwencjonalny sposób, przybliżyć skomplikowane zjawiska przez pokazanie ich młodzieży z bliska. Pod okiem pracowników Wydziału Biologii uczestnicy WIOSNY BIOLOGÓW będą samodzielnie pracować z materiałem badawczym, przyjrzą się pod mikroskopem temu co dla ludzkiego oka niedostrzegalne i własnoręcznie przygotują preparaty, aby lepiej poznać magiczny świat fauny i flory – zachęca dr Małgorzata Puc z Katedry Botaniki i Ochrony Przyrody, koordynatorka akcji.

Poszukiwacze wiosny do boju!

WIOSNA BIOLOGÓW odbędzie się w piątek 17 kwietnia, na Wydziale Biologii przy ul. Wąskiej 13 oraz ul. Felczaka 3c. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny, na większość wydarzeń obowiązuje rezerwacja miejsc. WIOSNA BIOLOGÓW trwać będzie od godziny 9.00 do 17.00. Więcej informacji: www.wiosnabiologow.usz.edu.pl.

W załączniku znajdą Państwo szczegółowy program WIOSNY BIOLOGÓW.

Załączniki:
Pobierz plik (Program-Wiosna_Biologow_2015.doc)Program Wiosny Biologów 2015[ ]261 Kb
Odwiedź nas:

Jak do nas trafić