Od mikroorganizmów gleby do nowotworów człowieka

Centrum Biologii Molekularnej i Biotechnologii (CBMiB) Wydziału Biologii US zaprasza na Dzień Otwarty pn. „Nauki biologiczne – szerokie spektrum. Od mikroorganizmów gleby do nowotworów człowieka”, który odbędzie się 8 maja, w ramach organizowanej przez Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju, drugiej edycji „Dni Otwartych Funduszy Europejskich”.

Program Dnia Otwartego CBMiB przewiduje wykłady, pokazy, laboratoria i zajęcia praktyczne o zróżnicowanej tematyce, przygotowane przez naukowców z Centrum Biologii Molekularnej i Biotechnologii. Wydarzenia skierowane są do osób zainteresowanych szeroko pojętymi naukami przyrodniczymi w różnych grupach wiekowych.

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc istnieje konieczność rezerwacji. Szczegółowe informacje, harmonogram oraz dane kontaktowe, dostępne są na stronie internetowej w zakładce: Aktualności (www.wb.usz.edu.pl/aktualnosci-cbmib) oraz na oficjalnej stronie Dni Otwartych Funduszy Europejskich: www.dniotwarte.eu - po wybraniu odpowiedniej lokalizacji, terminu i rodzaju atrakcji (Centrum figuruje w bazie „Edukacja i rozwój” oraz w bazie „Warsztaty i szkolenia”).

Ze względu na tok prowadzonych równolegle zajęć akademickich, zwiedzanie laboratoriów CBMiB poza wyznaczonymi godzinami i salami niestety nie będzie możliwe. W zamian za to w hallu na parterze budynku Wydziału Biologii przy ul. Felczaka 3c w godz. od 9.00 do 15.00 można będzie obejrzeć wystawę „Owady i pajęczaki tropikalne” oraz „Rośliny owadożerne” - pokaz kilkunastu gatunków żywych bezkręgowców: modliszek, ptaszników, straszyków oraz kilkunastu gatunków roślin owadożernych (rosiczki, dzbaneczniki). Podczas wystawy będzie można również porozmawiać z hodowcami na temat sposobów i warunków uprawy roślin oraz odkryć tajniki hodowli egzotycznych owadów i ptaszników.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

W załączniku znajdą Państwo program Dnia Otwartego.

Załączniki:
Pobierz plik (program Dnia Otwartego 2015.docx)program Dnia Otwartego 2015.docx[ ]19 Kb