Aktualności

tel. centr. 91 444 1000
fax 91 444 1174
NIP: 851-020-80-05
al. Papieża Jana
Pawła II 22a
70-453 Szczecin
Rektorat US
A A

I Dyktando Uniwersyteckie

W ramach uroczystych obchodów Jubileuszu XXX-lecia Uniwersytetu Szczecińskiego, JM Rektor US, prof. dr hab. Edward Włodarczyk oraz prof. dr hab. Ewa Kołodziejek z Wydziału Filologicznego US, zapraszają wszystkich zainteresowanych do udziału w I Dyktandzie Uniwersyteckim, które odbędzie się 23 maja na Wydziale Humanistycznym US.

Otwarta formuła ortograficznych zmagań umożliwia zdobycie zaszczytnego tytułu Uniwersyteckiego Mistrza Ortografii oraz cennych nagród finansowych: pierwsza nagroda to 3 000 zł, druga to 2 000 zł, a trzecia 1 000 zł. Do udziału w zabawie zaproszone zostały również osoby znaczące dla miasta i regionu, które walczyć będą w osobnej grupie VIP. Uczestnicy konkursu spodziewać się mogą tekstu związanego tematycznie ze Szczecinem i Pomorzem, co ma podkreślać regionalny charakter tego przedsięwzięcia. Dyktando Uniwersyteckie, którego inicjatorką i autorką jest prof. Ewa Kołodziejek, będzie miało charakter cykliczny, tworząc nową tradycję corocznych zmagań z polską ortografią.

- I Dyktando Uniwersyteckie jest dla naszego regionu ważnym wydarzeniem: to pierwsze, zachodniopomorskie, otwarte dla wszystkich zmagania z ortografią. Do wzięcia udziału w konkursie zapraszamy nie tylko członków naszej społeczności: studentów, wykładowców, pracowników administracji, lecz także mieszkańców Pomorza Zachodniego, młodzież i osoby dojrzałe, bez względu na wiek, zawód i wykształcenie. Uczestnicy dyktanda będą walczyć o zaszczytny tytuł Uniwersyteckiego Mistrza Ortografii i o wysokie nagrody pieniężne. Chcemy, by otwarty konkurs ortograficzny stał się naszą uniwersytecką i regionalną tradycją – zachęca do udziału w wydarzeniu prof. dr hab. Ewa Kołodziejek.

Dyktando potrwa około 30 minut, ogłoszenie wyników nastąpi o godzinie 16.00. W skład jury konkursu wejdą pracownicy Poradni Językowej Uniwersytetu Szczecińskiego: prof. dr hab. Ewa Kołodziejek, dr Maria Kabata oraz dr Rafał Sidorowicz. Zespół oceniający stworzą językoznawcy z Instytutu Polonistyki i Kulturoznawstwa Wydziału Filologicznego US, natomiast zespół wspomagający utworzą członkinie i członkowie Koła Młodych Językoznawców US. Termin rejestracji uczestników (wypełnienie formularza zgłoszeniowego pod adresem www.formularze.usz.edu.pl/dyktando) upływa 17 maja o północy. W dyktandzie może wziąć udział 500 osób, które jako pierwsze zgłoszą chęć przystąpienia do konkursu. Wyjątek stanowią absolwenci filologii polskiej z tytułem magistra, a także pracownicy naukowi z tego zakresu, którzy nie mogą uczestniczyć w konkursie. Do tej pory w serwisie zarejestrowało się już prawie 200 osób!

Dyktando odbędzie się w sobotę, 23 maja 2015 roku, o godz. 14.00, w Auli Uniwersyteckiej na Wydziale Humanistycznym US, przy ul. Krakowskiej 71-79.

Regulamin oraz szczegółowe informacje znajdą Państwo na stronie internetowej: www.jubileusz.usz.edu.pl/program/dyktando

Odwiedź nas:

Jak do nas trafić