SZCZECIŃSKIE SŁOWIANALIA – dni kultur słowiańskich

Instytut Filologii Słowiańskiej Uniwersytetu Szczecińskiego oraz Koło Naukowe „Słowianie – język, kultura, tradycja” zapraszają mieszkańców Szczecina i regionu na spotkanie z kulturą krajów słowiańskich podczas SZCZECIŃSKICH SŁOWIANALIÓW, które odbędą się w dniach 1-5 czerwca.

- Jest to pierwsze takie przedsięwzięcie w Szczecinie, podczas którego przewidziano pokazy czeskich i rosyjskich filmów, spektakle teatralne, wykłady, koncerty rosyjskich i ukraińskich artystów oraz zajęcia językowe dla dzieci podczas „Słowiańskiego Dnia Dziecka”. Wystąpi m.in. ukraińska wokalistka Lesja ze swoim autorskim repertuarem, Irina Makeeva – artystka z Syberii, Teatr Brama i Teatr Boscha oraz Chór Uniwersytetu Szczecińskiego. Podczas wykładów kierowanych do uczniów, studentów i wszystkich zainteresowanych będzie można poznać początki rockowej muzyki w krajach słowiańskich, zrozumieć symbolikę rosyjskiego stroju ludowego i usłyszeć współczesną i niedocenianą muzykę czeską. Trzeciego dnia Słowianaliów odbędzie się „Kocioł Słowiański” – impreza taneczna z muzyką bałkańską, czeską, polską, rosyjską i ukraińską, połączona z degustacją słowiańskiej kuchni – zachęca dr Katarzyna Kondzioła-Pich z Instytutu Filologii Słowiańskiej US.

Przedsięwzięcie jest współfinansowane ze środków Miasta Szczecin, patronat honorowy nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Szczecin.

Wszystkie informacje i szczegółowy program znajdują się na stronie www.slowianalia.usz.edu.pl i profilu na facebook’u oraz w załączniku.

Załączniki:
Pobierz plik (PROGRAM słowianalia.doc)PROGRAM słowianalia.doc[ ]37 Kb