Wydział Kultury Fizycznej i Promocji Zdrowia Uniwersytetu Szczecińskiego podpisał umowę o współpracy ze Związkiem Piłki Ręcznej w Polsce

Porozumienie dotyczy współpracy w procesie organizacji i realizacji szkolenia trenerów oraz instruktorów piłki ręcznej.

Ze strony Związku Piłki Ręcznej w Polsce dokument sygnował I Wiceprezes Henryk Szczepański, któremu towarzyszył Wiceprezes ZPRP ds. szkoleniowych Zygfryd Kuchta. Natomiast Uczelnię reprezentowali dr hab. prof. US Jerzy Eider – Dziekan Wydziału Kultury Fizycznej i Promocji Zdrowia Uniwersytetu Szczecińskiego oraz dr hab. prof. US Teresa Zwierko – Prodziekan ds. Kształcenia Wydziału Kultury Fizycznej i Promocji Zdrowia Uniwersytetu Szczecińskiego.

- Jesteśmy niezwykle zadowoleni, że pozyskaliśmy kolejnego znakomitego partnera. Wykształcona kadra trenerska to jedna z podstaw siły dyscypliny - podkreślił prezes Szczepański.

- Piłka ręczna zawsze była obecna w programie studiów wychowania fizycznego na Uniwersytecie Szczecińskim. Współpraca ze Związkiem Piłki Ręcznej w Polsce otwiera przed naszymi studentami szereg nowych możliwości. Podpisaną umowę traktujemy jako wyróżnienie dla naszej Uczelni i Wydziału - dodał prof. Jerzy Eider.

Jest to już kolejna, cena umowa o współpracy, umożliwiająca zdobycie dodatkowych kwalifikacji przez studentów kierunku wychowanie fizyczne. Wcześniejsze umowy w sprawie kształcenia kandydatów do podejmowania działalności szkoleniowej w sporcie podpisane zostały z Zachodniopomorskim Związkiem Piłki Nożnej, Polskim Związkiem Pływackim oraz Polskim Związkiem Lekkiej Atletyki.