Aktualności

tel. centr. 91 444 1000
fax 91 444 1174
NIP: 851-020-80-05
al. Papieża Jana
Pawła II 22a
70-453 Szczecin
Rektorat US
A A

Złoto tenisistek

Ze złotymi medalami wróciły z Łodzi tenisistki Uniwersytetu Szczecińskiego. Nasza drużyna w składzie: Kamila Marchocka, Marta Gałka, Kamila Słobodzian, okazała się najlepsza w typach uczelni, zaś w klasyfikacji Akademickich Mistrzostw Polski zdobyła srebrny medal.
Sam awans do finału to bardzo duży sukces, tym bardziej więc osiągnięcie zawodniczek US należy docenić. Męska drużyna naszej uczelni zakończyła natomiast swój udział w AMP-ach na półfinale rozegranym w Gdańsku, gdzie uczelnię reprezentowali: Myroslav Shepelevskyi, Władimir Bykowszczenko, Piotr Janiak.

Podczas imprezy w Łodzi Uniwersytet Szczeciński wygrał komplet spotkań w grupie, a w półfinale pokonał mocny zespół stołecznej Akademii Leona Koźmińskiego. W finale jednak studentki US uległy (0:2) zawodniczkom Akademii Wychowania Fizycznego z Poznania − obrończyniom tytułu sprzed roku, zdobywając dla uczelni srebro.

− Nasze tenisistki jeszcze nigdy nie uplasowały się tak wysoko − mówił Janusz Blank, opiekun sekcji tenisa ziemnego na Uniwersytecie Szczecińskim. − Dziewczyny wspięły się na wyżyny swoich możliwości i powtórzyły wyczyn męskiej reprezentacji z 2005 roku, kiedy to nasi studenci również sięgnęli po złoto tenisowych mistrzostw kraju.

Pierwsze skrzypce w naszej reprezentacji grała para deblowa: Marta Gałka i Kamila Marchocka. Zawodniczki wspierała trzecia rakieta: Kamila Słobodzian. Marta Gałka, w ciągu trzech dni, rozegrała w Łodzi aż sześć spotkań indywidualnych oraz drugie tyle w deblu. Z kolei Kamila Marchocka imponowała odpornością psychiczną − ilekroć wychodziła do trzeciego - decydującego o losach meczu − pojedynku, każdorazowo wygrywała.

Odwiedź nas:

Jak do nas trafić